Na případu pracuje policie, která je neznámému telefonistovi na stopě. Čeká jej přinejmenším vysoká pokuta, v horším případě vězení.

Všichni ven! Rázem bylo po zábavě

„Vyrazila jsem si před dvěma týdny v sobotu se svou kamarádkou do Flipu. V tom nejlepším nám najednou oznámili, ať si vezmeme všechny věci a opustíme klub. Venku už byla spousta policistů a hasičů. Prý tam někdo nahlásil, že je tam bomba," vypověděla Radka Švábová ze Zlína.

Podobný scénář jako ona však zažili návštěvníci i minulý víkend. A Flip nebyl jediným terčem anonyma. Stal se jím i další z klubů, Musicland A. „Do obou podniků někdo volal dva pátky a dvě soboty po sobě, vždy kolem půlnoci nebo později. Tedy v době, kdy v něm bylo nejvíce lidí," přiblížila mluvčí zlínské krajské policie Jana Macalíková.

Někdy prý dokonce volal anonym i dvakrát za sebou v jediný den. „Anonymní hlášení přijali pokaždé operační důstojníci Policie ČR na lince 158," upřesnila dále mluvčí.

A vždy to pro ně znamenalo svolat několik policejních hlídek včetně hasičů a speciálně vycvičeného psa na výbušniny. Tedy práce pro několik desítek záchranářů, kteří tak nemohli být na jiných místech.

Ven z diskoték musely stovky lidí včetně personálu. Ti všichni museli čekat desítky minut, než policisté prostory metr po metru prohledají, aby je zase s klidným svědomím mohli pustit zpět dovnitř. Ani v jednom případě totiž bombu nikde nenašli. Řada lidí ale měla již po zábavě. „Nám se tedy čekat nechtělo. Navíc pršelo, takže jsme odešly. A takto se zachovala řada dalších lidí," vylíčila dále Radka Švábová.

Možná to je právě cíl anonyma. Připravit o výdělek tyto zábavní podniky a pomalu je zlikvidovat. Možná že to může být i někdo, kdo se prostě těmto klubům mstí za to, že jej třeba odtud vyhodili. Ve hře je zkrátka hned několik možností.

„Po případném motivu pátráme, stejně jako po pachateli. Může se jednat o konkurenční boj, ale i nevhodnou legraci," připustila mluvčí zlínské krajské policie.

O co vlastně anonymovi jde, nechtěli spekulovat ani samotní provozovatelé obou klubů. K celé pro ně nepříjemné záležitosti se moc vyjadřovat nechtěli. „Nechali jsme vše v rukou policie. Jakmile bude pachatel dopaden, pak vyjádření poskytnu," uvedl jeden z majitelů klubu Flip, který si nepřál uvést své jméno.

Podobně zareagoval i provozovatel Musiclandu A. „Máme ale podezření, kdo by to mohl být," nastínil Dalibor Čmolík.

Kriminalisté po pachateli trestného činu šíření poplašné zprávy pátrají. Pokud jej dopadnou, má zadělané hned na několik problémů. Kromě toho, že mu hrozí až dva roky za mřížemi, může rozhodně počítat s tím, že mu majitelé diskoték pěkně vyčíslí i škody, které jim svými telefonáty způsobil.