„Dívka se v neděli 23. září nevrátila z povolené dovolenky do zařízení pro mládež v Janštejně a do současné doby o sobě nepodala žádnou zprávu. Proto po ní policisté vyhlásili celostátní pátrání. Veškeré dostupné informace i s jejím popisem byly předány policejním hlídkám. Do současné doby se však dívku vypátrat nepodařilo.“ uvedla za jihlavskou policii tisková mluvčí Stanislava Miláčková.

Podle uvedeného popisu je dívka vysoká přibližně 150 centimetrů, má hubenou postavu, hnědé oči a středně dlouhé, rovné, tmavě hnědé vlasy.

„Dívka má na levé ruce u palce tetování (písmeno Š). Na levém předloktí má jizvy a dále má jizvu nad pravým kolenem a pod levým kolenem má růžovou skvrnu o velikosti přibližně deset centimetrů,“ popsala policejní mluvčí.

Doplnila, že hledaná dívka působí starším dojmem, kolem 17 let a mohla by se pohybovat na Jihlavsku, Brněnsku, Zlínsku, Bruntálsku nebo Ostravsku.

„Žádáme občany, kteří mají informace o tom, kde by se dívka v současné době mohla nacházet, aby se policistům přihlásili na lince tísňového volání 158,“ doplnila Stanislava Mitáčková.