Za pohlavní styk sliboval na internetu dětem peníze. K lákání dívek používal podle bruntálské státní zástupkyně Aleny Pavlákové i svůj služební počítač. A přestože mu vystavili z radnice skvělé pracovní hodnocení, kvůli jeho nezákonné zálibě v dětech s ním nakonec loni 15. srpna rozvázali dohodou pracovní poměr.

Za svádění desetileté holčičky z Krnova stihla Petra K. žaloba. Policii se v přípravném řízení přiznal: „Z profilu jsem zjistil, že se jedná o dívku ve věku asi dvanáct až třináct let.“

K přiznání ho prý vyšetřovatelé nutili

U soudu ale otočil a tvrdil, že ho k výpovědi donutili dva krnovští vyšetřovatelé. „Řekli mi, že pokud nebudu dělat problémy a ke všemu se doznám, pustí mě ještě týž nebo následující den na svobodu,“ překvapil svým tvrzením soud. K odročenému hlavnímu líčení tedy v dubnu budou muset jít oba nařčení policisté, ale i starší sestra desetileté dívky z Krnova, kterou si chtěl Petr K. takříkajíc koupit.

Děti prý nabízejí i sami rodiče

Žaloba stejného muže viní ze svádění i dalších nezletilých děvčat na sociální síti. Dokonce se často pokoušel „kupovat“ děti k sexu prostřednictvím jejich vlastních matek. „Někteří rodiče nabízeli děti i výrazně pod deset let,“ vypověděl Petr K. On po- dle svých slov ale s žádnou k souloži nesměřoval. Tvrdil, že jen chtěl na tuto trestnou činnost upozornit policisty, a proto si na internetu opatřoval důkazy. Ani tato slova zřejmě před soudem neobstojí.

„Opět se plně doznávám,“ uvedl také v případě obžaloby z pohlavního styku se čtrnáctiletou dívkou z Hranic na Moravě. S dívkou si domluvil částku i podmínky, za kterých budou spolu souložit, a opakovaně se na nezletilé ukájel. U soudu vypovídala i ona dívenka, která přiznala, že měla ještě před Petrem K. nesčetně sexuálních partnerů.

„Uvedla, že pohlavní styk za úplatu provozuje už od dvanácti let. Už první styk byl za úplatu, měla desítky sexuálních partnerů,“ vzpomínal na svou dětskou milenku Petr K.

Ještě v den propuštění z vazební věznice, kde pobýval od loňského 15. července, se nechal 22. listopadu zavřít jako deviant na opavské psychiatrii a k soudu přijel bez jakékoliv kontroly nebo dohledu.

Posledním prokázaným proviněním Petra K. je dětská pornografie, kterou uchovával doma na svém počítači a někdy poslal i něco ze své sbírky žadatelům po internetu.

„Na disky ukládal soubory obsahující převážně fotografie dívek mladších patnácti let v sexuálně vyzývavých pozicích, jakož i filmy dívek mladších patnácti let zachycených při pohlavním styku,“ sdělila žalobkyně Pavláková.

Petr K. se snažil soudu namluvit, že mu měly materiály sloužit k odhalení matek nabízejících své děti k sexu.