Pachatele kriminalisté stále nemají. „Tušíme, kdo to asi byl, ale bohužel zatím nejsou pádné důkazy,“ nastínila mluvčí zlínské krajské policie Jana Bartíková.

Tato zpráva majitele postřelených psů nepotěšila. „Abych řekl pravdu, z takového výsledku jsem dost zklamaný. Mrzí mě to nejenom vůči mně samotnému, ale i kvůli dalším majitelům, kterým se to třeba už stalo anebo bohužel možná ještě i stane,“ konstatoval Radim Kutra.

K nešťastné události došlo loni den před Štědrým dnem. Oběma psům se podařilo utéct ze zahrady. Přestože za sebou oba měli výcvik, ten den ani jeden nereagoval na pískání ani volání. Do pátrací akce se postupně zapojila celá rodina. Po psech však nebylo ani vidu ani slechu. Druhý den se šel pan Kutra podívat k lesu, kam s oběma psy běžně chodíval.

Agi tam našel v příkopu. Měla postřelenou nohu. Za ní se táhly asi půlkilometrové stopy od toho, jak se plazila. Zidana pak objevil o něco později u řeky. I když byl ještě teplý, pomoci mu nebylo. Měl prostřelenou hruď.

Podle podnikatele Kutry ani Zidan ani Agi nikdy na lesní zvěř nereagovali. Byli naučení, že to nesmí udělat. Policie pachatele podezřívá z trestných činů poškozování cizí věci. Podle zákona totiž bezdůvodně střílet psy nesmějí ani myslivci.

Fenka Agi má dnes za sebou úspěšnou operaci. Během ní jí zvěrolékař implantoval kostní štěp, který se ujal. „Šrouby, které měla v noze, už má venku. Na nohu ale pajdá, což jí zřejmě zůstane. Ještě ji čeká rehabilitace, tak uvidíme. Sice už nikdy nebude zdravá úplně, ale hlavně že žije,“ podotkl Radim Kutra. Agi má teď navíc další starosti.

„Pořídili jsme si nové štěně. Je to také německý ovčák jménem Korado. A Agi se stala takovou jeho maminou,“ pousmál se mysločovický podnikatel.

Vzápětí však opět smutně poznamenal: „O to větší máme teď strach, abychom o něj nepřišli jako o Zidana. Pachatel bohužel potrestaný není. Budu si proto dávat ještě větší pozor a hlídat je. Nechci, aby se to znovu opakovalo,“ dodal Radim Kutra.