"Po příjezdu na dané místo policisté uviděli, že lidé obestoupili pravděpodobnou pachatelku a zabránili jí tak v odjezdu na odcizeném jízdním kole. Muži zákona začali zjišťovat, jak se celá událost odehrála," informovala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

"Na tenisových kurtech v Luhačovicích probíhal individuální tenisový trénink nezletilého chlapce. V jeho průběhu si trenér všiml, že někdo lomcuje s jízdním kolem, kterým chlapec na trénink přijel. Zanedlouho se osobě skutečně podařilo uvolnit kolo, které bylo připevněné k pletivu. Trenér začal křičet, ať ji někdo chytí a rozběhl se za ní. Zlodějka právě projížděla po mostě, na němž stáli další lidé. Jeden z nich chtěl ženu na jízdním kole zachytit, ta upadla a utíkala dál. Vzápětí ji však dostihl trenér a společně s ostatními jí zabránil v odchodu a hlídal ji až do příjezdu policistů," popsala případ policejní mluvčí.

Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádež s dvouletou trestní sazbou.

"Šestatřicetiletá žena, která má krádež na svědomí, po události skončila v péči záchranářů, protože se chovala iracionálně, zmateně a nebyla schopná k události nic konkrétního uvést," dodala Monika Kozumplíková.