K celé události došlo v noci ze čtvrtku na pátek. Jeden z lázeňských hostů si po půlnoci sedl do křesla v odpočinkové části hotelu a četl si knihu. S sebou měl tašku s osobními věcmi a peněženkou, v níž měl deset tisíc korun. Kolem druhé hodiny ráno odešel zpět do pokoje a tašku zapomněl v křesle.

„Když se muž v pět hodin probudil, začal tašku hledat nejprve v pokoji a poté ve společných prostorách hotelu, ale bez úspěchu. Krádež proto oznámil na policii,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Policisté, kteří záhy dorazili na místo, zjistili veškeré informace a vyslechli všechny osoby, které si mohly něčeho všimnout. Po pár hodinách měli v případu jasno. Znovu se vrátili do pokoje pětačtyřicetiletého muže, který jim předtím řekl, že o ničem neví. Ve svém odhadu se nezmýlili.

„Muž se přiznal, že si šel před hotel před pátou hodinou ráno zakouřit, a když uviděl na křesle ležet tašku bez majitele, tak ji ukradl. Z peněženky vytáhl finanční obnos a tašku vyhodil do popelnice před hotelem,“ vysvětlila Monika Kozumplíková.

Než přijeli policisté, byla už popelnice vyvezena.

„Muž, který naposledy kradl jako mladistvý a rozhodně netrpí nouzí, vyjádřil nad svým činem lítost,“ dodala policejní mluvčí. Všechny odcizené peníze vrátili policisté jejich majiteli.