Kradli alkohol na přípitek

Mezi věcmi, které se pachatelé pokoušeli odnést z prodejen bez placení, vedl jednoznačně alkohol. Už po deváté hodině ranní řešila hlídka strážníků v centru města 60letou ženu, která měla zálusk na láhev rumu.

O několik minut později se v supermarketu na nábřeží pokusil 32letý muž odcizit láhev meruňkového destilátu. 

Ilustrační foto.
Závěr roku v kraji? Spory mezi lidmi, opilí řidiči a muži v ohrožení

Jak strážníkům sdělil, hodlal si jím zpříjemnit silvestrovskou oslavu. Stejnou pohnutku měl i 29letý muž, který ukradl láhev šumivého vína. Přestupky proti majetku vyřešili strážníci pokutou.

Opilý útočník i napadený

Zraněného 34letého muže nalezla hlídka odpoledne v centru Zlína. Strážníci mu poskytli první pomoc a přivolali záchrannou službu. Jak zjistili, zranění předcházela potyčka, při níž dotyčného udeřil do obličeje 40letý muž. 

Ilustrační foto
Záchranáři se na Silvestra nezastavili, přijali 369 telefonátů a 235 výjezdů

Ten je strážníkům dobře známý pro svá častá protiprávní jednání. Vysvětlení, co se vlastně stalo, komplikovala podnapilost obou aktérů. Oběti bylo naměřeno 3,5 promile, útočníkovi 2,4 promile.

Incident bude mít dohru před správním orgánem.

Místo postele si ustlal v parku

Na Silvestra odpočíval mezi parkem a autobusovým nádražím ve Zlíně 37letý muž. Částečně se svlékl. Strážníci ho probudili a po domluvě se odebral do svého domova.

Museli zvednout i 55letou ženu, která ležela na chodníku u bytového domu. Doprovodili ji k bydlišti, kde si ženu převzal partner.

Novoroční ohňostroj rozzářil Zlín
VIDEO: Novoroční ohňostroj rozzářil nebe nad Zlínem. Podívejte se

Silvestr byl přitom jedním z mála dnů v roce, který se obešel bez převozu opilců do záchytné stanice. Poslední noc v roce 2022 poznamenaly také hlasité neshody nebo znečišťování veřejného prostranství.