„Ano, mohu potvrdit, že ve středu večer byl nalezen mrtvý muž. Krajští kriminalisté na případu pracují, zjišťují, zda se na smrti muže podílela nějaké další osoba a u zemřelého je nařízena soudní pitva,“ uvedla mluvčí.

Podle ní tak okolnosti úmrtí ukáže až další vyšetřování, které je nyní na začátku. Podle dobře informovaného zdroje Deníku je mrtvým mužem zřejmě asi čtyřicetiletý Slovák. Jak vyplynulo z reakce policie a faktu, že byla nařízena soudní pitva, mohlo se jednat i o vraždu.

Elektrokolo. Ilustrační foto
Opilý cizinec ukradl kolo za 120 tisíc, schoval ho u rybníčku

„Jsme unavení, celou noc jsme nespali, dnes máme zavřeno. Nezlobte se, ale další informace k tomu nebudeme poskytovat,“ uvedla provozovatelka Restaurace Přístav. Lidé v okolí o záhadném úmrtí moc informací nemají.

„My jsme toho moc neviděli, víme jen, že se tady něco stalo. Ráno tady všude stála policejní auta, pak jsme jeli k zákazníkovi a když jsme se vrátili, tak už tady byl klid,“ uvedli pracovníci firmy, která sídlí v bezprostřední blízkosti Restaurace Přístav.

„Byla jsem venčit ráno psa, viděla jsem všude policii i vozidlo koronera. Podle mě tam někdo zemřel, myslela jsem si, že to byla násilná smrt,“ uvedla tamní obyvatelka Zdeňka Havlíková.

Podle policie se letos jedná o pátý případ ve Zlínském kraji, který kriminalisté prověřují jako vraždu. K tomu, aby policisté vyřkli konečný verdikt, že skutečně o vraždu šlo, však vede poměrně složitá cesta.

„Musí se provést pitva, znalecké zkoumání, posudky. V tomto případě jsou kolegové teprve na začátku. Nemůžeme proto s určitostí říct, že se skutečně na smrti muže podílela jiná osoba. Stejně jako v ostatních případech čeká kriminalisty doslova mravenčí práce. A i když případ prověřujeme jako vraždu, nemůžeme zatím potvrdit, že se o ni skutečně jedná,“ vysvětlila krajská policejní mluvčí.