Při včerejším hlavním líčení byla vyslechnuta rodina poškozeného Miroslava Sedláře a také znalec z oboru kriminalistické odorologie Martin Kloubek. Ten ohodnotil odebrané pachové stopy na místě činu, které posloužily jako důkazy proti obžalovaným, jako ne zcela zjištěné ve smyslu zákonných pokynů. Problém byl v nejasnostech při samotném vyšetřování tohoto případu.

30 bodných ran dle lékařky způsobil pád ze schodů

Po nalezení poškozeného jeho rodinou v jeho domku ve Slopném byla na místo přivolaná lékařka. Ta však chybně určila příčinu smrti, protože konstatovala, že senior spadl ze schodů. Proto na místo tragédie také nepřivolala policii. I přesto, že senior měl zasazeno třicet bodnořezných ran a po celém domě byly stopy krve. Pouze nechala tělo zemřelého převézt k pitvě.

Kriminalisty až několik dní poté kontaktovali olomoučtí lékaři, kteří při pitvě objevili znaky toho, že poškozený zemřel cizí rukou. Policie tak již nemohla pracovat se všemi stopami z místa činu, které příbuzní mezitím uklidili. Přesto expert z oboru kriminalistické odorologie Martin Kloubek u soudu připustil, že vzorky, které byly policií zajištěny, byly věrohodné.

Celá otřesná událost se stala 22. září 2011 v domku Miroslava Sedláře ve Slopném. Podle slov státního zástupce Leo Foltýna měli obžalovaní Maroš Straňák a David Šimon ten den vniknout do domu a napadnout poškozeného. Mladíci seniora údajně škrtili, bili a kopali a také mu kovovým předmětem zasadili asi tři desítky ran do hlavy. Zřejmě se jednalo o plynovou pistoli.

Tu měli mít podle výpovědí svědků oba obžalovaní. Muž v důsledku těchto zranění utrpěl otok a krvácení do mozku, plicní embolii a další závažná zranění, kterým podlehl. Obžaloba také viní oba muže z odcizení hotovosti 3000 korun a rodinných šperků.

Leo Foltýn kromě trestu žádá i odškodnění ve výši 780 tisíc korun pro rodinu oběti. Straňák v současnosti pobývá ve věznici Mírov, kde si odpykává trest 8,5 roku odnětí svobody. Podle Vrchního soudu v Olomouci byl muž hlavou skupiny šesti mladíků, která má na svědomí přepadení zlatnictví v Uherském Brodě a Hodoníně.

Podle žalobce budou do konce prosince vyhotoveny i další znalecké posudky. Další termín hlavního líčení byl stanoven na 6. ledna příštího roku. Budou vyslechnuti další svědci a podle slov předsedy senátu Radomíra Koudely může padnout i rozsudek.