„Několik oznámení o řádění muže, kterého obyvatelé Otrokovic znají jako uživatele drog, přijali policisté i strážníci z Otrokovic. Společně přijeli na místo události a známého recidivistu uviděli spát na zastávce MHD. Po zjištění informací od svědků muže zadrželi a převezli do policejní cely,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Dechová zkouška u muže ukázala hodnotu 1,75 promile alkoholu a pozitivní byla také zkouška na přítomnost drog. „Policisté zjistili, že odpadkovým košem poškodil zaparkované vozidlo Renault, kterému vysklil zadní dveře. Škoda je předběžně vyčíslena na šestnáct tisíc korun,“ sdělila mluvčí. Dodala, že výtržník si však ze svého chování moc nepamatuje.

Rozdíl mezi čísly uvedenými zákazníkem a hodnotami naměřenými energetickou společností činil 50 324 kWh. Pachatel způsobil škodu za téměř 850 tisíc korun. Ilustrační foto
Muž na Zlínsku tři roky odebíral elektřinu načerno. Způsobil škodu za 850 tisíc

„Podobné jednání měl na svědomí už pár dní předtím, kdy odpadkovým košem poškodil skleněnou výplň autobusové zastávky. Začátkem listopadu kradl v prodejně potravin v Ostravě a koncem října zapálil v Otrokovicích několik plastových kontejnerů. Od února, kdy ho propustili z posledního výkonu trestu, má na svědomí také další krádeže a poškozování cizího majetku,“ doplnila Kozumplíková.

Policisté proto podali návrh na jeho umístění do vazby, což soudce okresního soudu akceptoval.„Kriminalisté čtyřikrát trestaného muže obvinili ze spáchání trestných činů poškození cizí věci a výtržnictví. V případě odsouzení hrozí recidivistovi další trest odnětí svobody, tentokrát až na tři roky,“ uzavřela mluvčí.