Čerstvá absolventka obchodní akademie byla nalezena minulý pátek ráno mrtvá v bytě na sídlišti Družba v Hulíně.

Policisté původně prověřovali podezření, zda se nejedná o sebevraždu. Pitva ale nakonec prokázala, že dívka zemřela rukou vraha. Ten jí nejprve několik minut dusil a pak jí kuchyňským nožem podřezal hrdlo.

„Vyslechli jsme šedesát svědků, byt byl neuzamčený, navíc v něm chybělo několik věcí, včetně počítače zemřelé,“ popsal průběh vyšetřování vrchní komisař Pavel Benedikt Stránský. Od vraždy uplynulo 94 hodin a policisté si jeli pro pachatele do Zlína.

Motiv jeho hrůzného činu je ale zatím obestřen tajemstvím. Kriminalisté se ale domnívají, že se mladík bál prozrazení poměru s Martinou V. Stejně jako ona, i on byl totiž zadaný. „Dívka mu ten den měla říct, že už nehodlá dál ukrývat jejich vztah,“ naznačil vyšetřovatel Milan Janoštiak.

To, jakým způsobem ale mladý muž jednal, prý kriminalisté v kraji nepamatují. „Jde o nejbrutálnější vraždu, jako jsme kdy šetřili. Troufám si to porovnat s popravou rukojmích v teroristických skupinách,“ podotkl vyšetřovatel.

Jednadvacetiletý mladík svou vinu popírá. Policisté ho přitom vyslechli již v ten den, co bylo tělo mrtvé dívky objeveno, a dokonce jej mohli během několika málo hodin zatknout. Práci jim prý ale výrazně zkomplikovali telefonní operátoři.

„Bohužel až na jednoho z nich nám všichni odmítli s odvoláním na nález Ústavního soudu poskytnout informace o tom, kde se v noci ze čtvrtka na pátek nacházely SIM karty konkrétních lidí. Jinak bychom už ten den věděli, že nám obviněný lže, když tvrdil, že u dívky ten den nebyl. Museli jsme tedy čekat na analýzu genetiky, která na něj ukázala,“ konstatoval státní zástupce Roman Kafka.

Mladík během vyšetřování výpověď několikrát změnil. „Nakonec přiznal, že se s dívkou ten večer potkal, a že byl účasten její smrti, ale nemá prý na ní žádný podíl,“ naznačil vrchní komisař Pavel Benedikt Stránský s tím, že bližší informace specifikovat nechtějí. „Můžeme ale vyloučit, že by v bytě byl někdo třetí,“ doplnil ho vyšetřovatel Janoštiak.

Svůj čin se podle něj navíc obviněný mladík snažil zamaskovat tak, aby to vypadalo, že dívka spáchala sebevraždu. „Nicméně popsal takové detaily toho činu, o kterém mohli vědět jenom dva lidé. A to oběť a pachatel,“ poznamenal Janoštiak.

Obviněný muž, který má základní vzdělání, není pro policii žádným nováčkem. V minulosti byl trestaný za výtržnictví a vydírání. V době, kdy měl spáchat vraždu, byl údajně v podmínce.

Státní zástupce na něj ve středu podal návrh na vzetí do vazby. Soud rozhodne v nejbližších dnech. Muži hrozí až výjimečný trest.