Muže ve věku 61 a 24 let kriminalisté zadrželi ve vozidle Škoda Fabia v pondělí mezi obcemi Ostrožská Nová Ves a Kunovice. Ve středu podal podle Lenky Javorkové vyšetřovatel podnět na návrh na vzetí do vazby jedenašedesátiletého muže, který soud akceptoval. Oběma hrozí až osmiletý trest odnětí svobody.

„Obvinění měli své role rozdělené, mladší dělal řidiče a starší vnikal do domků, kam se dostával tím způsobem, že například rozbil okno, nebo skleněnou výplň dveří nebo dveře vyrazil. Dvojice mužů má na svědomí vloupání do domů v Břeclavi, Veselí nad Moravou, Blatnici pod Svatým Antonínkem, Bánově, Vlkoši, Drslavicích dále v obci Vnorovy a Čejči. Vloupání prováděli především v dopoledních hodinách, a předmětech jejich zájmu byli převážně zlaté šperky, hodinky a peníze. Odcizené věci pak prodali,“ vysvětlila policejní mluvčí.

Starší z mužů má bohatou majetkovou trestní minulost jak na Slovensku, kde má v rejstříku trestů 22 záznamů, tak u nás, kde má záznamů 16. Mladší muž má oba rejstříky zatím čisté.

Ilustrační foto.
Překvapivý úkaz. Nad silnicí u Zlína poletovalo 40 tisíc v bankovkách