Muž před dvěma týdny v nákupním středisku v centru Zlína namířil zbraň proti dvěma pracovníkům ostrahy poté, co ho požádali, aby opustil prostory toalet.

Pro polici se nejedná o žádného nováčka, muž má podle slov mluvčí zlínské policie Moniky Kozumplíkové v rejstříku trestů patnáct záznamů, zejména za majetkovou i násilnou trestnou činnost.

Nyní mu v případě odsouzení hrozí další trest odnětí svobody, tentokrát až na tři roky.

„Čtyřiašedesátiletý pracovník bezpečnostní agentury upozornil muže, který trávil dlouhou dobu na toaletě, aby odtud odešel. Muži se však tato výzva nelíbila a začal se s ním přít. Další zaměstnanec agentury viděl, že jeho kolega řeší nějaký problém, proto přišel za ním. Oba kolegové muže několikrát vyzvali, aby z toalet odešel, ten však po krátké rozepři nečekaně vytáhl z batohu svou plynovou zbraň, kterou namířil nejprve na jednoho a poté na druhého zaměstnance s výhrůžkou, že je zastřelí,“ popsala mluvčí Kozumplíková.

Podle jejich informací se mužům nakonec podařilo výtržníka uklidnit a vyvést z nákupního centra ven.

Mezitím na místo dorazili strážníci městské policie, kteří agresora podle popisu vypátrali, odebrali mu zbraň a předali ho policistům.

Policisté muže zadrželi a umístili do policejní cely.