K prvnímu případu došlo, když strážníci kontrolovali park v centru města.

„Strážníkům přitom neušel velký lomoz, který se šířil z ulice Soudní, jejíž část je uzavřena z důvodu rekonstrukce tržiště. Hlídka následně spatřila skupinku mladíků, která vedla litý boj s oplocením stavby, nádobami na komunální odpad a dopravním značením. Následně se jim povedlo dopadnout osmnáctiletého muže ze Zlína, který měl na svědomí popelnici a dopravní značení. Dalším ze skupinky se bohužel podařilo vzít do zaječích,“ uvedl mluvčí zlínských strážníků Pavel Janík s tím, že podnapilého výtržníka si následně převzali k dalšímu šetření policisté.

Agresivní sedmačtyřicetiletý muž se pak v úterý 25. října pokusil dostat násilím do bytu své matky.

„V tom mu zabránil domovník, který ho z domu vykázal. Dotyčný se ale nehodlal podřídit a svůj vztek nasměřoval k domovníkovi, na něhož se pokusil zaútočit. Ten jeho útok odvrátil pomocí pepřového spreje a následně na scénu nastoupila přivolaná hlídka strážníků,“ popsal mluvčí.

Podnapilý řidič dodávky z Otrokovic se sám předal policejní hlídce
Opilý řidič dodávky z Otrokovic se sám předal policejní hlídce

Strážníci zjistili, že nezvedený syn není schopen kontrolovat své chování, což bylo zapříčiněno hodnotou alkoholu v dechu, která přesáhla tři promile.

„Po lékařském vyšetření tak zuřivce odvezli k bezpečnému vystřízlivění do protialkoholní záchytné stanice,“ sdělil Janík.

O den později, ve středu 26. října ráno, zase vyjížděli strážníci na konečnou zastávku MHD, kde cestující odmítl vystoupit z vozu.

„V tomto případě strážníci zjistili, že se jedná o pětatřicetiletého muže, který byl pod vlivem pervitinu. Dotyčný nedokázal pochopit, že v tomto stavu nemá v dopravním prostředku veřejné dopravy co pohledávat a strážníci mu museli v opětovném nastoupení zabránit až s využitím donucovacích prostředků,“ přiblížil mluvčí s tím, že přestupkové jednání muže bude mít nyní dohru před správním orgánem.

Ilustrační foto
Žena ze Zlínska poslala "známému herci" 620 tisíc korun, podvodníka hledají

Krvavá bitka

Ukončit potyčku, při níž tekla krev, spěchali strážníci ve středu 2. listopadu večer na náměstí Míru.

„Tři minuty od přijetí oznámení byli strážníci na místě a zjistili, že násilný incident se odehrál mezi dvaačtyřicetiletým mužem z okresu Zlín, který napadl o deset let staršího muže ze Zlína. Tomu způsobil krvavé zranění v oblasti hlavy. Hlídka městské policie poskytla zraněnému první pomoc a přivolala zdravotnickou záchrannou službu. Také v tomto případě si šetření konfliktu převzali kolegové z republikové policie,“ sdělil Pavel Janík.

Ve čtvrtek 3. listopadu večer pak spatřili strážníci na stejném místě muže, který se vymočil v těsné blízkosti tamních laviček.

„Tento „výkon“, k jehož hodnocení se hledají slušná slova jen stěží, ocenili strážníci uložením pokuty příkazem na místě,“ uzavřel Janík.