Manželé Kutrovi se však proti rozsudku odvolali. Teď je čeká nový proces. P

Předseda senátu Dušan Beránek uznal Kutrovou vinnou za to, že za tři čtvrtě roku padělala a přepsala 220 daňových dokladů, které si nechávala v pokladně zlínského magistrátu proplatit. „Bezostyšně se obohacovala na úkor Magistrátu města Zlína. Je až s podivem, jak jednoduchým způsobem to prováděla. Nakupovala drobnosti a přepisováním či paděláním cen na účtenkách si je pak na pokladně města nechala proplácet,“ prohlásil v květnu soudce Beránek.

Obhájce Kutrových ale naopak tvrdil, že sice doklady jsou falšované, ale neexistuje přímý důkaz toho, že to dělala sama, protože tyto listiny procházely rukama až čtyř lidí. I toto tvrzení ale nakonec soudce Beránek popřel.

„Jen ona a nikdo jiný mohl mít zájem o obohacení. Je třeba si uvědomit, že Česká republika není dojná kráva, kterou může podojit každý, kdo si jen usmyslí,“ řekl. Z těchto důvodů jí taky Beránek navrhl vysoký trest, a to tři roky vězení.

K jejímu manželovi Rudolfu Kutrovi byl soud shovívavější. Dostal jeden rok s dvouletým odkladem a peněžitý trest devadesát tisíc korun.Senát rovněž uznal vinným i bývalého šéfa Kutrové, vedoucího odboru vnitřní správy Miroslava Ševčíka. Tomu uložil peněžitý trest ve výši padesát tisíc korun a zároveň mu zakázal tři roky vykonávat činnost ve státní a kontrolní sféře.

Podle Beránka totiž zřejmě Ševčík žádné kontroly na svém odboru neprováděl. „Jinak by během tak krátké doby nemohla na magistrátu vzniknout tak značná škoda. Navíc jen pouhým okem bylo vidět, že paragony, které mu Kutrová předkládala k podpisu, nejsou v pořádku,“ podotkl Beránek.

Zlínská radnice podle slov jejího tajemníka Zdeňka Mikela ihned po zjištění tohoto podvodu provedla rázná opatření, aby se už nikdy nic podobného neopakovalo. „Nicméně individuálnímu selhání však jen těžko můžeme zabránit,“ konstatoval tajemník Mikel.

Přečtěte si také:

Bývalá úřednice dostala tři roky