Podle soudců lze sice za určitých podmínek jednat bez obžalovaných, ale v žádném případě ne bez obhájce. „Omlouvá oba dva obžalované, oba dva je zastupuje,“ zmínil předseda senátu Jaroslav Pálka s tím, že se nedostavil ani obhájce Milan Holomek. Zároveň Pálka zdůraznil požadavek Kutrové být na jednání krajského soudu osobně.

„Chce být přítomná, ale je dlouhodobě nemocná. Není to snaha proces oddálit. Je vidět, že od 9. května je nemocná, dokonce byla hospitalizovaná nějaký čas v nemocnici. Zřejmě ty potíže tam jsou, ta omluva je asi na místě,“ sdělil předseda senátu s tím, že u lékaře ověří, zda je, či není schopná přijít podstoupit jednání u soudu. Její manžel je nemocný od pondělka.

Kutrová měla za devět měsíců na přelomu let 2003 a 2004 padělat a přepsat přes dvě stovky daňových dokladů, které si nechávala proplatit na pokladně magistrátu. Měla stát připravit zhruba o 900 tisíc korun. V květnu byla odsouzená okresním soudem na tři roky, náhradu škody a čtvrtmilionovou pokutu za podvod.

Její manžel, který jí v podvodu pomáhal, dostal rok odnětí svobody s dvouletým odkladem a pokutu 90 tisíc korun. Bývalý nadřízený Kutrové Miroslav Ševčík dostal pokutu padesát tisíc a tříletý zákaz výkonu ve státní a kontrolní sféře.

Přečtěte si také:

Obrala město o statisíce, opět jde před soud

Bývalá úřednice dostala tři roky