Z tohoto činu je obviněn Ladislav Kuta z Jiříkova na Děčínsku. Podle ožbaloby se pokusil 9. března 2007 v Modré na Uherskohradišťsku na parkovišti hotelu U Velehradu zabít dvěma ranami ze samopalu podnikatele z Mutěnic, který tam přijel na schůzku s jedním svým známým. Ten mu dlužil několik milionů korun. Kuta měl po střelbě zmizet v červené škodovce, kterou policie dodnes nenašla, stejně tak jako zbraň.

Těžce zraněnému podnikateli zachránil život personál hotelu, který hned zavolal pomoc. Podnikateli po střelbě měla zmizet z auta složka s dokumenty, které se týkaly dlužné částky. Muž, který měl podnikateli dlužit peníze, několik měsíců nato zemřel. Podle policie se jednalo o sebevraždu.

Vrchní soud v Olomouci, kam se obžalovaný Kuta třikrát odvolal, vrátil tuto kauzu pro nedostatek důkazů zpět k projednání do Zlína. Nyní však s nařízením, aby se případem zabýval úplně jiný soudce.

Soudkyně Iveta Šperlichová první den několik hodin vyslýchala postřeleného podnikatele. V jeho výpovědi je podle Vrchního soudu několik rozporů, které by měl krajský soud objasnit.

Jedním z nich byl fakt, že přestože poškozený nyní s jistotou tvrdí, že obžalovaného Kutu poznává, při identifikaci dvakrát označil jinou osobou. Podnikatel to svádí na strach, který měl.

I znalci z oboru psychologie potvrdili, že rozpory ve výpovědi skutečně mohl zapříčinit strach o život. Samotného podnikatele označili za velmi důvěryhodnou osobu, který nemá důvody označit jako pachatele střelby někoho jiného.

Přestože Kuta od počátku tvrdí, že nikdy v Modré nebyl, podnikatel si myslí, že muže někdo najal z jeho známých.

Jednání bude pokračovat v únoru. Soud si vyžádal další doplňující psychologické vyšetření na podnikatele.