Naštěstí nezůstali pod sněhem a všichni zůstali po pádu při vědomí. Jeden z nich informoval otce, který zmobilizoval Horskou službu. Na pomoc vyrazila i záchranná služba z Rýmařova. „Ze sněhu jsme běžkaře vyprošťovat nemuseli. Jednomu z mladíků se nic nestalo, další utrpěl lehké zranění. Nejzávažnější poranění má osmnáctiletý chlapec,“ řekl náčelník Horské služby Jeseníky Michal Klimeš.

Mladík z Olomouce se zřejmě poranil o desku zmrzlého sněhu. Po ošetření hocha záchranáři převezli do nemocnice v Bruntále, ale další vyšetření ukázalo vážné vnitřní zranění v oblasti břicha. Chlapce proto záchranka převezla na specializované pracoviště olomoucké fakultní nemocnice. „Pacient leží na jednotce intenzivní péče traumatologického oddělení. Je stabilizovaný a při vědomí. Utrpěl středně těžká poranění v oblasti hrudníku, břicha a zlomeninu pravého předloktí,“ uvedl mluvčí Fakultní nemocnice Olomouc Egon Havrlant.

Horský záchranář Jaroslav Tejnský předpokládá, že trojici zřejmě smetl sněhový splaz, který nebyl větší než padesát metrů. „V lavinových katastrech nyní leží vrstva zmrzlého sněhu, na níž je zhruba patnáct centimetrů prašanu. Sníh je tam značně nestabilní,“ vysvětlil Tejnský. V Jeseníkách je vyhlášen druhý stupeň lavinového nebezpečí, kromě Velkého kotle se jedná o lokality Červená hora, Kamzičník a oblast Králického Sněžníku.