„Ihned po nástupu do práce jsme se sanitářkou ukončili pracovní poměr,“ uvedla mluvčí nemocnice Karla Havlíková. Deník se jí zeptal také, zda tedy této pracovnici nemocnice dala výpověď, nebo šlo o dohodu. To ale mluvčí odmítla upřesnit, stejně jako další podrobnosti.

Podle policie sanitářka sebrala platební kartu jedné z pacientek i s PIN kódem a vybrala na ni necelé čtyři tisíce korun. Později také přiznala, že se tak snažila řešit své finanční potíže. „V roce 2005 byla už tato žena pravomocně odsouzena za trestný čin krádeže k podmínečnému trestu odnětí svobody na tři měsíce. Další krádeže sice lituje a peníze už majitelce vrátila, hrozí jí za ni ale až dvouleté vězení,“ uvedla mluvčí zlínské policie Jana Bartíková.

Podle vedení nemocnice byl případ okradení pacienta zaměstnancem ojedinělý.

„Je to samozřejmě selhání. Při kontrole a spolupráci s policií jsme zjistili, že karta byla uložena v trezoru. Možným řešením k předejití podobným případům může být namísto dvojí kontroly účast ještě třetí osoby při předávání věcí pacientů do trezoru,“ řekl už před časem ředitel nemocnice Zdeněk Mikel.