„Muž maskovaný kuklou přišel na stanici opůl čtvrté ráno. Vpokladně vtu dobu byla operátorka a výpravčí,“ upřesnil hlavní přednosta uzlové železniční stanice ve Valašském Meziříčí Vítězslav Nesvadba.

Podle něj muž operátorce přikázal, aby výpravčího svázala. Oba pak přinutil ulehnout kzemi. „Při odchodu ze stanice zanechal na zemi ležet balíček, který ssebou přinesl. Výpravčímu a operátorce přitom tvrdil, že balíček obsahuje bombu, kterou nechá vybuchnout, když se některý znich pohne,“ popsal Nesvadba.

Pracovníci stanice se kpřepadení nechtěli vyjadřovat. „Nemůžeme říct nic víc než to že kpřepadení skutečně došlo,“ uvedla pracovnice hornolidečského nádraží.

Přivolaná policie místo ihned uzavřela a nechala zastavit také dopravu na trati. Vlaky nejely až do sedmé hodiny ranní. Operační důstojník vsetínské policie vneděli pouze potvrdil, že se loupež stala. „Na případ je zatím uvaleno informační embargo vzhledem kprávě probíhajícímu vyšetřování,“ konstatoval operační důstojník.

Podle Nesvadby byli na železniční stanici přivoláni pyrotechnici zBrna. „Ti žádnou bombu vbalíčku nenašli,“ podotkl. Po lapkovi teď intenzívně pátrají policisté. „Víme oněm zatím jen to, že mluvil česky svalašským přízvukem,“ uzavřel Nesvadba.