Podle jeho slov lupič přelezl přepážku a ukradl finanční hotovost. Jak velká byla suma, však policisté zatím neupřesnili. Neznámý lump podle všeho nebyl ozbrojen. „Držel v ruce zatím blíže neurčený předmět, zřejmě se ale nejednalo o žádnou zbraň,“ doplnil Zgarba.

Vyděšená pracovnice, která byla za přepážkou, z pošty utekla do blízké prodejny masa a uzenin. Odsud také zavolala pomoc. Zaměstnanci masny tuto verzi nepotvrdili, ale ani nevyvrátili.

„Já se k tomu nebudu nijak vyjadřovat,“ uvedla včera pracovnice prodejny. Přepadení jablunecké pošty potvrdil také Gabriel Pleska z odboru komunikace České pošty. Podle jeho slov se pošťačka zachovala zcela správně. „Jednala přesně podle toho, co našim zaměstnancům říkáme. Že nejdůležitější je jejich bezpečí a jejich zdraví,“ konstatoval Pleska.

Jak dále uvedl, došlo k přepadení chvíli před zavírací dobou. „Věc má nyní v šetření policie. Věříme, že lupič bude dopaden stejně jako tomu bylo při sérii nedávných přepadení pošt na Hané,“ doplnil Pleska.

Starosta Jablůnky Čeněk Hajný se o loupeži dozvěděl včera ráno. „V úterý jsem byl mimo Jablůnku, takže nemám mnoho informací. Policisté mne nekontaktovali,“ uvedl starosta.

Policisté se nyní obracejí s žádostí o pomoc při pátrání také na veřejnost. Podle popisu, který sestavili, byl lupič ve věku mezi dvaceti a třiceti lety. Byl střední postavy, vysoký asi stopětasedmdesát centimetrů. Na sobě měl tmavé oblečení. Obličej si maskoval červenou látkou a tmavými brýlemi. Na hlavě měl tmavou pletenou čepici.