Lupič vešel do budovy pošty ve čtvrtek krátce po jedenácté hodině dopoledne. Přeskočil přepážku a zezadu násilím přitlačil k zemi pracovnici pobočky. Ženě se podařilo darebákovi vysmeknout a z pošty utéct. „Vyvázla tak jen s lehčím zraněním,“ řekla mluvčí České pošty Marta Selicharová.

Lupič se mezitím soustředil na krádež peněz. „Celkem si odnesl dvacet sedm tisíc čtyři sta korun. Poté pobočku rychle opustil,“ prozradila Selicharová.

K útěku posloužilo lapkovi jízdní kolo. Podle výpovědi svědků působil bicykl na první pohled velmi staře a neudržovaně. „Jednalo se o pánské horské kolo, tmavé barvy a bylo opatřené blatníky,“ uvedla vsetínská policejní mluvčí Ludmila Brousilová.

Kriminalisté znají také lupičův popis. „Jde o muže ve věku kolem čtyřiceti let, atletické, robustnější postavy, výšky kolem sto osmdesáti centimetrů,“ řekla Brousilová. Na sobě měl bundu žluté až okrové barvy a kraťasy v délce po lýtka. „Na hlavě měl světlou kšiltovku s dlouhým kšiltem, který mu zakrýval obličej. Oči schovával pod tmavé brýle,“ dodala Brousilová.

Policisté se nyní s žádostí o pomoc obracejí na všechny případné svědky, kteří se minulý čtvrtek po jedenácté hodině dopoledne pohybovali v blízkosti pošty v Jablůnce nebo popsaného muže viděli. „Se svým svědectvím se mohou přihlásit na jakékoliv policejní služebně nebo zavolat na linku 158,“ řekla Brousilová.

Čtvrteční přepadení jablůnecké pošty není prvním, které se na této pobočce odehrálo. Stejnou provozovnu si vyhlédl maskovaný lupič už v prosinci roku 2007. Pošťačku tehdy ohrožoval neznámým předmětem. Podle policistů však nešlo o zbraň. Vyděšená žena před loupežníkem utekla do nedaleké masny, odkud zavolala pomoc.

Také jízdní kolo, jako prostředek k úniku, není na Valašsku novinkou. Stejným způsobem odjel po přepadení pošty z místa činu lupič také loni v březnu ve Valašském Meziříčí. Podle tehdejší mluvčí České pošty Dity Václavíkové maskovaný muž rozbil skleněnou výplň přepážky a dostal se tak do jejího zázemí. „Pracovnice pošty stihli stisknout tísňové tlačítko a upozornit tak policii,“ uvedla Václavíková. Policisté dorazili na poštu do pěti minut. Lupič přesto stihl sebrat hotovost a z pošty utéct oknem. Od budovy potom ujel na právě na kole.

Loupež na poště v Jablůnce je letos již třetím podobným činem na Valašsku. Na několik desítek tisíc korun si přišel muž, který na konci března přepadl sázkovou kancelář Fortuna ve Valašském Meziříčí. Jen o několik dní dříve zase jiný darebák loupil na pobočce GE Money Bank v Rožnově pod Radhoštěm.