Proto se včera sešel senát soudu, aby jednal o zabavení. Helis však nedorazil, jednání bylo odročeno na srpen.

„Jde o střelivo, zbraně, věci, které by mohly být nebezpečné pro společnost,“ vysvětlil předseda senátu Radomír Koudela.

Miroslav Maslák, Tomáš Ďuriš, Vladimír Haviar, Radovan Helis a Jan Surý po-dle soudu vymáhali v letech 2012–2013 nevybíravým způsobem oprávněné i vymyšlené pohledávky podnikatelů ze Zlínska.

Pavel Čaniga a Robert  Sedlařík  u krajského soudu ve Zlíně.
Vrchní soud zpřísnil tresty obchodníkům s nelegálním lihem

Vyhrožovali jim, zapalovali auta i stříleli na domy i vozidla. Za to dostali tresty 3,5 až 10 let.

Nejvíce Miroslav Maslák, který je nyní ve věznici na Slovensku, kdy slovenská justice vede proti němu další trestní řízení.

„Usiloval o to, aby si mohl trest odpykat v ČR především proto, že na Slovensku mu hrozí až dvacet let,“ připomněl soudce.

Maslák se proti rozsudku postupně odvolával až k Evropskému soudu pro lidská práva ve Štrasburku. Ani tam však neuspěl.
Dokonce podal z vězení žalobu na soudce Radomíra Koudelu. Podle něj mu měl způsobit deprese, a to údajnými urážkami.

„Ty měly spočívat v označení žalobce Miroslava Masláka za agresivního debila a duševně poškozeného psychopata, který by se měl léčit, přičemž tyto výroky žalovaný Radomír Koudela měl uvést před družkou žalobce a jeho známými,“ uvedla dříve mluvčí Krajského soudu v Brně Eva Lásková.

Za to chce „korunovaný boss slovenského podsvětí“ Miroslav Maslák po Radomíru Koudelovi podle mluvčí omluvu a 30 tisíc. Ani tentokrát zatím nebyl úspěšný. Brněnský krajský soud jeho žalobu zamítl. O případu bude rozhodovat odvolací soud.

„Krajský soud v Brně zatím nepravomocně rozhodl kvůli odvolání do rozhodnutí, že se obžaloba zamítá. Z důvodu, že se žalobce uváděl několik verzí,“ přiblížil soudce Koudela. 

Prověřovací taktické cvičení zlínské policie a MP Zlín.
Děti, do bezpečí. Policie chválí přístup ředitelky