VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Magnetické slipy i bojový sex... rok byl pestrý

Zlínský kraj – O kuriózní zásahy, případy a situace neměli ani v končícím roce 2012 hasiči, policisté či strážníci nouzi. Deník pro vás vybral několik nejzajímavějších.

1.1.2013 1
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/archiv

Opilá řidička zírala a žvýkala pizzu

O netradiční zážitek se vizovickým policistům postarala v pondělí 23. července jedna opilá řidička ze Slušovic.

Žena byla tak pod obraz, že málem vůz ani nezastavila, nebyla téměř schopna ani dechové zkoušky a ještě se divila, proč po ní hlídka chce doklady. Za volantem navíc seděla přesto, že jí to soud zakázal.

Kolem jednadvacáté hodiny si policisté ve Slušovicích všimli auta, které jelo podezřele pomalu. Začali ho zastavovat, ale řidička jako by byla duchem jinde, dobrzdila až na poslední chvíli. Kromě toho, že byla opilá, totiž ještě za jízdy pojídala pizzu. Zaparkovat v odstavném pruhu se jí povedlo až po několika pokusech. Když po ní policisté chtěli doklady, jako by jim nerozuměla. Pak si vzpomněla, že kromě občanky žádný doklad nemá. Žena nakonec nadýchala 2,99 promile. Hlídka poté zjistila, že řízení má soudem zakázané až do roku 2015.

„Navíc za jízdu v opilosti byla až do roku 2014 v podmínce," upozornila krajská policejní mluvčí Jana Macalíková. To vše jí u soudu jenom přitíží. Vězení ji totiž zcela jistě nemine.

Kradený rošt vezl trolejbusem. Strážníci jej čekali na zastávce

Díky všímavé a pohotové ženě se zloděj kovů dostal v pátek odpoledne do rukou městským policistům jen chvíli po krádeži. S kovovým škrabákem, který vytrhl z chodníku před jedním z obchodů na autobusovém nádraží, totiž nastoupil do trolejbusu. Ženě, která cestovala s ním, se ale toto zavazadlo zdálo podezřelé. Proto zavolala strážníkům. Ti si na padesátiletého muže počkali na zastávce. „Ani nezapíral a popsal, odkud rošt vzal," uvedla mluvčí zlínské městské policie Šárka Škubalová. Teď čeká zloděje přestupkové řízení a pokuta.

U Baťovy vily ve Zlíně honil strážník ptáka

Poněkud netradiční pohled se mohl naskytnout některým lidem, kteří v úterý 14. srpna projížděli nebo procházeli kolem Baťovy vily ve Zlíně.

Kolem poledne tam totiž pobíhal strážník a něco naháněl. Nešlo však ani o žádného lumpa či zloděje, ale o zvíře. Konkrétně ptáka.

„Na linku 156 se obrátil muž, který uvedl, že v okolí vily spatřil velkého šedého ptáka s velkým zobákem," vysvětlila mluvčí strážníků Šárka Škubalová.

Podle všeho to byla volavka popelavá, která si udělala výlet do krajského města. Hlídka byla úspěšná. Vylekaného tvora se jí podařilo úspěšně odchytit a následně odvézt do útulku pro zatoulaná zvířata.

Had si odpočíval pod pračkou

Nezvaného hosta načapala ve středu 25. července ve své koupelně devětašedesátiletá žena ze Zlína. V koupelně pod pračkou totiž objevila cizokrajného hada. Z obavy, jestli nejde náhodou o nějaký jedovatý druh, raději zavolala městskou policii.

„Hlídka, která přijela na místo, určila, že jde o korálovku sedlatou," vysvětlila mluvčí zlínských strážníků Šárka Škubalová. Strážníky pak ještě poprosila sousedka vystrašené paní, jestli by se pro jistotu nepodívali i k ní, protože měla strach, jestli náhodou i k ní nezabloudil nějaký plaz. Její obavy se nakonec ukázaly jako zbytečné. Strážníci pak odchycenou korálovku převezli do útulku. Tam v lednu skončila i krajta královská, která se zase jedné ženě ze Zlína uvelebila dokonce na toaletě.

Větev si senior spletl s tchořem. Zavolal si na pomoc i strážníky

„Na stromě u mě na zahradě sedí od rána asi tchoř." Nějak takto znělo do telefonu městské policie oznámení od devětasedmdesá­tiletého muže ze zlínské části Mladcová. Senior prosil strážníky o radu či pomoc, jak tohoto tvora ze zahrady dostat pryč. „Muž měl obavy, aby zvíře neskočilo dolů a nepokousalo při tom nějaké dítě," vysvětlila mluvčí městské policie Šárka Škubalová.

Na místo vyrazila hlídka psovodů. Jenomže když dojeli k domu starého pána, nemohli se na něj dozvonit a ani doklepat. A když se operační důstojník muži nakonec dovolal, dočkal se poněkud překvapivé reakce. „Senior mu totiž oznámil, že tam žádné zvíře není. Šlo prý jen o větev a pak zavěsil," konstatovala mluvčí.

Strážníci asistovali mladíkovi při nákupu kondomů

Možná na svou první sexuální zkušenost jen tak nezapomene šestnáctiletý mladík ze Zlína. Zvláště když mu ještě u koupě pánské ochrany asistovali zlínští městští strážníci.

Tento neobvyklý případ se odehrál v pátek 9. března odpoledne v drogerii, která je v jednom z nákupních center. Pracovník bezpečnostní agentury totiž mladého muže přistihl, jak si vzal kondomy za takřka osmdesát korun, ale bez placení se pokusil z prodejny zmizet. Mladíka proto zadržel a zavolal hlídku strážníků. Mladík jim tvrdil, že rozhodně krást nechtěl. „Peníze u sebe měl, ale tak strašně se styděl, že se rozhodl si zboží nekoupit, ale odcizit," přetlumočila mladíkovu výpověď mluvčí městské policie Šárka Škubalová.

Hlídka byla shovívavá, a tak mladíkovi nejprve vysvětlila, že není za co se stydět a pak si hoch za jejich asistence nakonec kondomy poctivě koupil. Vzhledem k tomu, že si tento zážitek mladík zřejmě bude nadosmrti pamatovat, byli tentokrát i strážníci shovívaví. A tak mladík neodešel s pokutou, ale jen s domluvou.

Nácvik bojových umění skončil simulací sexu

Vskutku originální podívanou přichystala trojice dospělých mužů pro zlínské městské strážníky. Poněkud opilí pánové se totiž v sobotu 3. března v noci předváděli v podchodu na ulici Dlouhá ve Zlíně. Nejdřív si nacvičovali bojové umění a pak erotické scénky. To vše za dohledu kamer.

Skupinka ve věku dvaatřicet až osmatřicet let z Otrokovic nejprve v podchodu tloukla do skleněné reklamní vývěsky. To se samozřejmě nelíbilo jednomu z kolemjdoucích, který na rozdováděnou trojici upozornil městské strážníky. Zatímco hlídka vyrazila na místo, nasměroval operační důstojník na místo i kameru. A pak se strážníkům přímo před očima odehrála vskutku netradiční scénka.

„Dva nejprve zkoušeli cviky sebeobrany. Když jeden z nich skončil na zemi, využil druhý z nich situace a pokusil se jej zezadu zvednout. Přitom jej napadlo, jak momentálního postavení obou těl využít i jinak a na kamarádovi si vyzkoušel kopulační pohyby," popsal záběry za zlínské strážníky Pavel Janík. Tím to ale neskončilo. Rozdováděný muž pak svému kamarádovi stáhl kalhoty, takže nejenom jemu, ale i strážníkům se naskytl pohled na obnaženou zadnici. Třetí z mužů se mezitím s hurónským smíchem málem neudržel ani na nohou.

„Po erotické chvilce se dotyční opět věnovali vzájemnému předvádění zkušeností z bojových umění, dokud tomu neudělala přítrž hlídka," poznamenal Janík. Vzhledem k tomu, že nikdo z nich nic neponičil, tak krom ostudy odešli nakonec jen s napomenutím, aby se příště chovali slušně.

Opilce tahali v mrazu z vody, pak zkusil utéct

Teploty, které počátkem února klesaly až k hodnotám kolem minus patnácti stupňů, zaměstnaly i hasiče. Zachraňovali přimrzlé ptáky v řece Moravě, na Kroměřížsku z vody ale tahali taky jednoho opilého člověka.

„Asi v jedenáct hodin dopoledne byli voláni k docela kuriózní události v Bystřici pod Hostýnem. Byli informováni, že v zamrzlém potoce je člověk. Hlášení se potvrdilo a muž, kterého jsme na místě našli, skutečně nebyl schopný z vody vylézt," popsal tehdejší mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Koordinaci pohybů muže dokonale ochromil alkohol, i tak se ale poté záchranářům vysmekl a pokusil se utéct. „V mrazu a opilosti ale moc rychlý nebyl," uzavřel s úsměvem Mitáček.

V Količíně někdo ukradl chemické WC

O tom, že ukrást se dá opravdu cokoli, se v půli května přesvědčili holešovští policisté.

„Setkali se už s různými krádežemi, zlodějům se totiž hodí téměř vše. Vedoucí stavby benzinové čerpací stanice, která se nachází v katastru obce Količín, jim ale oznámil, že někdo odcizil mobilní chemickou toaletu," konstatovala kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová. Zloděj se na staveniště vydal během týdne, kdy byly práce přerušeny.

„Zaujala ho právě pouze toaleta, která stála vedle stavební buňky. Záchod odcizil, aniž by si ho někdo všiml," poznamenala mluvčí. Neznámý pachatel tak podle ní způsobil škodu ve výši dvacet pět tisíc korun.

Měl 2,55 promile v krvi, boural do policejního vozu

Opravdu kuriózní kousek předvedl krátce před vánočními svátky osmapadesátiletý řidič z Kroměříže. V opilosti se mu totiž podařilo nabourat přímo do policejního auta. „Řidič Fordu Fusion jedoucí ve směru od ulice Koperníkova k areálu psychiatrické léčebny se lekl protijedoucího automobilu, strhl řízení vpravo a narazil do služebního vozu dopravních policistů, který stál při pravém okraji vozovky," potvrdila neobvyklý případ kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Při nehodě naštěstí nedošlo k žádnému zranění. Hlídka však rychle zjistila, že řidič fordu je očividně podnapilý. „Nadýchal 2,55 promile alkoholu. Jak sám přiznal, před jízdou popíjel slivovici," poznamenala Kyšnerová.

Napřed boural, pak chtěl uplavat

Opilý řidič chtěl uplavat policistům poté, co poškodil tři zaparkovaná auta a najel do traktoru. Kuriózní případ se odehrál na přehradě Bystřička na Vsetínsku na začátku července.

Jednadvacetiletý řidič ze Zubří na Vsetínsku jel s vozem Audi od hotelu Klenov kolem přehrady.

„Nezvládl řízení a narazil do vozidel, která byla zaparkovaná na pravé straně," popsala policejní mluvčí Lenka Javorková. Nakonec po přejetí do protisměru narazil do traktoru Zetor. To ale nebylo vše. Po krátké chvíli totiž skočil do přehrady a snažil se přeplavat na druhý břeh. Zahlédl jej ale policista mimo službu, který byl náhodou na pláži. „Skočil do vody a plaval za řidičem," přiblížila Javorková. Ke druhému břehu už doplavali společně. Tam policista mladého řidiče předal přivolané hlídce.

Srazil stojan na benzin

Koncem srpna se ve Valašském Meziříčí trefil pětadvacetiletý řidič z Prostějova do stojanu benzinové pumpy. Zbrklý a zřejmě i opilý šofér ujížděl kolem půl dvanácté v noci se svou octavií ve směru od Zašové na Vsetínsku k centru Valašského Meziříčí.

„Přejel do protisměru, kde se dostal až do prostoru benzinové čerpací stanice. Tam narazil nejprve do betonových obrubníků a kamenného květináče," popsala policejní mluvčí Lenka Javorková. Auto se nakonec zastavilo až po nárazu do stojanu pohonných hmot. „Řidič vyvázl bez zranění. Odmítl ale dechovou zkoušku na alkohol," doplnila informace Javorková.

Ujížděl hlídce a skončil na hromadě kamení

Opilý řidič začal před policejní hlídkou couvat. Pak se otočil a chtěl ujet. Nakonec skončil na hromadě kamení.

Kuriózní nehoda se odehrála v sobotu prvního října dopoledne v Bystřičce na Vsetínsku. Policejní hlídce tam chtěl ujet šestatřicetiletý řidič z Biskupic na Zlínsku.

„Krátce po půl desáté přijížděl ke stanovišti policie ve Škodě Felicii. Jakmile za volantem spatřil hlídku, zastavil třicet metrů od ní a začal couvat," popsala policejní mluvčí Lenka Javorková.

Muži zákona se pustili do jeho pronásledování. „Zhruba po kilometrové jízdě ale šofér nezvládl v zatáčce řízení a najel do zatravněného protisvahu, kde zůstal stát na hromadě kamení," shrnula Javorková. Muž nadýchal 1,76 promile. Během výslechu uvedl, že je na Bystřičce na chatě a potřeboval nakoupit.

Ve slipech chtěl pronést osm lahví dvanáctileté whisky

Troje slipy a velký magnet. S tímto vybavením vyrazil v úterý 9. října na lup do jednoho z uherskobrodských supermarketů sedmatřicetiletý muž z Ostravy. Jeho kořistí mělo být osm lahví dvanáctileté whisky. Výtečník před několika měsíci přišel o práci, a jelikož dosud žádnou jinou nenašel, rozhodl se, že si přivydělá za hranou zákona.

„Pořídil si velký magnet a oblékl na sebe troje slipy. Když přišel před třetí hodinou odpoledne do supermarketu, zamířil ihned k regálům s alkoholem. Nešel ale po ničem laciném, chtěl whisky, a to dvanáctiletou," popisoval průběh krádeže Aleš Mergental, mluvčí policie v Uherském Hradišti.

Zloděj pomocí magnetu odstranil bezpečnostní prvky na lahvích a začal si je skládat pod bundu, do kalhot, do slipů. Celkem si tam naskládal osm lahví různých druhů whisky a šel z obchodu pryč.

„Když prošel pokladnami, ale nezaplatil 5718 korun za whisky, které měl ve slipech, zadržela jej ostraha supermarketu. Přivolaní uherskobrodští policisté muže převezli na policejní oddělení, kde ho vyslechli a sdělili mu podezření ze spáchání trestného činu krádeže, za což mu ze zákona hrozí až dva roky vězení," dodal policejní mluvčí Mergental.

Lezl domů po hromosvodu. Spletli si ho se zlodějem

Ženu středního věku z Bojkovic v noci na čtvrtek 8. března probudil divný hluk, jako by někdo bouchal do domu. Vyhlédla z okna a uviděla muže lezoucího po fasádě. Lezec už byl ve druhém patře.

„Po hromosvodu a balkonech šplhal nejdřív nahoru a pak dolů. Když byl na zemi, obcházel kolem zaparkovaných aut," sdělil hradišťský policejní mluvčí Aleš Mergental. Probuzená žena neváhala a zavolala na linku 158. K bytovému domu vyjeli bojkovičtí policisté, kteří poblíž domu vypátrali lezce schovaného za stromem.

Hlídka zjistila, že se jedná o devětadvace­tiletého muže, který se chtěl dostat do bytu, v němž měl podle domluvy u známých nocovat. Jen neměl klíče, protože dlouho seděl v hospodě. Policisté v jeho dechu naměřili téměř dvě promile alkoholu. Auto, kolem něhož procházel, patřilo majiteli bytu, u kterého měl přespat. Zajištěný muž se nedopustil žádného trestného činu, jen přestupku rušení nočního klidu, za což dostal od policistů pouze několikasetko­runovou pokutu.

Pes bezdomovcem. Někdo mu ukradl boudu

Zloděj ukradl v Uherském Brodě střechu psí boudy. Ve středu 21. března přišla na policejní služebnu žena středního věku, která oznámila, že v rozmezí posledních tří dnů jí někdo ukradl střechu z psí boudy, kterou má na zahradě. Pozemek zahrady v Uherském Brodě je oplocený a zloděj se k vyhlédnuté boudě dostal zřejmě nepozorovaně.

„V noci prolezl dírou v plotě, střechu odmontoval, přehodil přes plot, odnesl domů a přidělal si ji na svou boudu, jednalo se o sedlovou střechu ze dřeva pokrytou kanadským šindelem cihlové barvy o rozměrech 63 krát 111 centimetrů," popsal hradišťský policejní mluvčí Aleš Mergental. Podle jeho slov v době krádeže pes v boudě nespal.

Okradená žena vyčíslila způsobenou škodu na pět set korun. Policisté po měsíci pachatele dopadli. Byl jím sedmatřicetiletý muž rovněž z Uherského Brodu. Za spáchání trestného činu krádeže mu ze zákona hrozí až tři roky vězení, protože byl v posledních třech letech za stejný čin soudně trestán.

Autor: zpravodajové Deníku

Autor: Redakce

1.1.2013 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Den zdraví ve zdravé škole
21

Bulgur, kuskus, nebo čočkový salát: běžná jídla na základní škole

Žena je psychicky nemocná.

Hledá se Naděžda Skácelová

AKTUALIZOVÁNO

To jsou oni! Poslanci, kteří budou hájit zájmy Zlínského kraje

Profily poslanců zvolených ve Zlínském kraji  

DOTYK.CZ

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.

Chceme se omluvit fanouškům. Bylo to hrozné, říká Bačo.

Fotbalistům Zlína to proti Mladé Boleslavi před domácím publikem vůbec nejde.

Lidovec Benešík: Česku je to jedno. Slovák či Japonec

„Česká republika je maximálně tolerantní země. Když se podíváte na to, že volby vyhráli ekonomičtí migranti, tak jednoznačně můžeme EU říct, že nejsme žádní xenofobové. U nás je to jedno: Slovák nebo Japonec,“ sdělil Ondřej Benešík jediný lidovecký poslanec z našeho kraje.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT