Podtitulek: Prodejnu sportovního oblečení pod Jižními Svahy ve Zlíně v noci na úterý vykradli. Už popáté

„Šli na jistotu," je přesvědčen majitel. „Brali jen drahé věci, značkové. Lyžařské bundy, kalhoty, brýle, rukavice i lyže. Velmi dobře si vybírali. Zajímaly je věci v hodnotě dvaceti tisíc za kus," podotýká Vítek.

Do obchodu se zloděj dostal v noci, tak, že vypáčil vstupní dveře.

„Vypadá to podobně jako minule," dodal majitel. Jeho prodejnu si totiž zloději nevybrali poprvé.

„Stalo se to už popáté. Naposledy letos na začátku léta. Tehdy to byla krádež na objednávku. Když zloděje asi po třech týdnech dopadli, bylo už zboží dávno pryč," vzpomíná muž. Případ z jara má v kompetenci soud, zloděj by měl být ve vazbě.

Nejsmutnější na další krádeži podle něj je, že teď nemá co prodávat.

„Odnesli si kompletně novou zimní kolekci. Věci, které si u nás lidé objednávají už na jaře. To už pro tuto sezonu nedoplním. Nemám odkud," vysvětluje smutně majitel obchodu. Nyní se totiž už objednává oblečení a vybavení pro letní sporty.

„Nevím, jak to zákazníkům vysvětlím a jestli si tu příště ještě něco objednají," krčí rameny.

Sám uznal, že bude muset obchod lépe zabezpečit. Jeho druhá prodejna, která je proti zlodějům chráněna lépe, ještě vykradena nebyla.

Sousedka, kterou Deník oslovil, v noci slyšela výrazný zvuk, který možná mohl způsobit zloděj, když se dostával do prodejny. „Okolo třetí ráno jsem slyšela divné cvaknutí. Myslela jsem, že auto najelo na kanál," pokrčila rameny.

Po zloději, který v noci na včerejšek prodejnu V. I. K. sport Zlín vykradl, už pátrá policie. „Skutek se stal a škoda se počítá ve statisících," potvrdila mluvčí krajských policistů Jana Macalíková.

Pokud bude pachatel dopaden, může počítat s obviněním z trestných činů poškození cizí věci a krádež. S ohledem na vysokou škodu ho pak soud může poslat do vězení až na čtyři roky.

AUTORKOU JE JITKA VOGLOVÁ