Loni v lednu mu tento trest Vrchní soud v Olomouci snížil na 8 let odnětí svobody, Cekota však v březnu loňského roku do vězení nenastoupil. Podle slov krajské policie se měl zřejmě pohybovat v zahraničí, byl na něj vydán i mezinárodní zatykač. Jenže i Martin Cekota se konečně „dočkal“ spravedlnosti.

Expodnikatel byl 11. prosince dopaden v Praze a odtud putoval rovnou za mříže. 

Zdroj: Youtube

Zadržení odsouzeného z kauzy Methyl. VIDEO: Policie ČR

„Muž se ukrýval v pronajatém bytě na Praze 10. Policisté jej po zadržení umístili do nejbližší věznice, kde si začal odpykávat svůj trest,“ uvedla za Policejní prezidium mluvčí Ivana Nguyenová. 

Svou zodpovědnost Cekota nepřiznal ani v době procesu. U soudu, vinu svaloval na prodavačky, které v jeho večerce pracovaly. Soud však měl v rozhodnutí nad ním jasno a poslal jej do vězení nejdříve za  úmyslné obecné ohrožení, později soud překvalifikoval tento čin na ohrožování zdraví závadnými potravinami. 

Prodejna čepovaného alkoholu v I. segmentu na sídlišti Jižní svahy ve Zlíně.
METANOL: Policisté vyslýchají majitele obchodu u Segmentu

„Měl se důsledněji střežit. Ten alkohol, který jsme si dali s kamarádkou, tak ten koupila právě v jeho večerce. Nakonec jsme skončili v nemocnici a dodnes se musíme podrobovat lékařským vyšetřením. On by se měl k tomu postavit jako chlap a nést důsledky za to, co zavinil za honbou za nelegálním ziskem,“ myslel si před rokem Jan Březík ze Zlína, který se napil alkoholu s jedovatou směsí z večerky Martina Cekoty.

Kauza metanol, otřásla celou republikou. V důsledku otravy jedovatým alkoholem zemřelo 51 lidí, desítky dalších, kteří mají trvalé následky.

K tragické události, při které zemřel devětadvacetiletý muž, došlo ve středu 20. prosince v Přílepech. Mladík tam brigádně vypomáhal s bouráním hospodářské budovy.
Při bourání hospodářské budovy v Přílepech zemřel devětadvacetiletý muž