Soudní proces s obžalovaným Martinem Bódišem trvá více jak rok. Dvakrát jej přitom krajský soud ve Zlíně poslal do vězení na 14 let, přesto tato rozhodnutí Vrchní soud v Olomouci zrušil a věc vrátil k novému projednání. Podle odvolacího soudu chyběl zásadní důkaz o tom, že čin spáchal právě Martin Bódiš. Napotřetí kvůli nedostatku zásadního důkazu byl proto zproštěn viny.

Ten po celou dobu hlavních líčení svou vinu popíral. Proti středečnímu – třetímu rozsudku krajského soudu se však na místě odvolal státní zástupce Martin Malúš, rozsudek tedy není pravomocný.

Senát zlínského soudu zároveň propustil obžalovaného Bódiše z vazby, státní zástupce si kromě odvolání podal i proti tomuto stížnost. Martin Bódiš si tak ve vazbě zatím počká na obě rozhodnutí Vrchního soudu v Olomouci. Deset let stará vražda Pavla Nevařila tak stále zůstává nepotrestána.

„Jsme z rozhodnutí soudu v šoku," uvedla za rodinu Pavla Nevařila jeho sestra.

„Rozhodnutí soudu je v pořádku, ale záleží, jak rozhodně vrchní soud," reagoval bezprostředně po vynesení verdiktu soudu zase otec obžalovaného Bódiše.

Podle soudce krajského soudu ve Zlíně Jiřího Dufka, byl proti obžalovanému předložen dostatek důkazů. „Ovšem je pravdou, že to, co vyplývalo i z rozhodnutí vrchního soudu bylo, že chyběl zásadní, stěžejní a korunní důkaz," zdůvodnil verdikt soudce.

Naproti tomu o vině obžalovaného nasvědčovaly podle něj skutečnosti, že byl například do posledních chvil s poškozeným, což také přiznal, také útok na poškozeného odpovídal profilu obžalovaného. Stěžejním důkazem obžaloby měla být mikrovlákna oblečení, která se našla na těle a lůžkovinách Nevařila. Jenže ani opakované expertízy kriminalistického ústavu v Praze jednoznačně neurčily, že se jednalo o stopy z oblečení obžalovaného Bódiše.

Co se týká předložených důkazů, vyjádřil se k nim i vedoucí speciálního policejního týmu Tempus, který po devíti letech vraždu Pavla Nevařila objasnil, Martin Baláž.

„Důkazy jsme předložili, zaznamenali jsme i úspěch a to, že aniž by to kdokoliv inicioval, přihlásili se státnímu zástupci sami svědci," uvedl Baláž. Podle něj šlo o klíčová svědectví, v případě svědka Ovíska podložené i dopisy, které mu Bódiš zaslal a měly jej ovlivňovat. „Budeme bojovat dál," zdůraznil ještě Martin Baláž.

S rozhodnutím krajského soudu ve Zlíně byl spokojený obhájce Martina Bódiše Miroslav Michajlovič. Podle něj konečně došlo na tvrzení obhajoby, že nebylo jednoznačně prokázáno, že vraždu Pavla Nevařila spáchal jeho klient.

„Je to správné rozhodnutí. Konečně soud pochopil, že je zde pochybnost o skutečné vině Martina Bódiše," komentoval Michajlovič s tím, že soud tak měl rozhodnout již při svém prvním verdiktu. Zda se v případě potvrzujícího rozsudku Vrchního soudu v Olomouci dostane případ vraždy Pavla Nevařila k Nejvyššímu soudu ještě není jasné.

„Počkáme si na doručení písemného rozhodnutí soudu a na rozhodnutí Vrchního soudu v Olomouci, nelze tedy zatím předjímat," sdělil ke kauze státní zástupce Martin Malúš.