Matka desetileté dívky, která byla ve středu zraněná po hokejovém utkání mezi PSG Zlín a HC Plzeň, zaslala Deníku vyjádření, v němž popisuje, co se mělo stát a jak vážná zranění její dcera utrpěla.

Obě prý stály u bufetového stánku, aby si mohly koupit pití.

„Nebyly jsme tlačeny davem. Stály jsme tam samy, takže si myslím, že jsme byly dostatečně vidět. A v tu chvíli do nás někdo prudce narazil,“ popisuje žena.

Dívka upadla na pultík a zranila se. „Má dva úplně vyražené zuby a další dva má ulomené. Mimo to má natržené horní dásno,“ stojí ve vyjádření zaslaném Deníku.

Ani jedna z žen prý přitom nestačila postřehnout, kdo do nich narazil.

„Ale myslím si, že není v pořádku, když to někdo bere na lehkou váhu třeba tím, že pokud někdo stojí v kotli, tak nemůže vědět, co se děje na druhé straně. Chodíme na hokej dlouho a nějaké šarvátky tam občas jsou. Není pro nás ale příjemné, když se dočítáme, že se vlastně nic nestalo. Dceři zuby nikdo nevrátí,“ zdůraznila ještě matka zraněné dívky.

Policie: Šlo určitě o nešťastnou událost

Celá událost se měla stát minulou středu po skončení hokejového zápasu. Nejprve měl dostat ránu pěstí jeden z členů ochranky, když se snažil uklidnit situaci v kotli plzeňských fanoušků. Někdo z nich tam měl údajně dát facku jednomu z pořadatelů. Poté, co návštěvníci opouštěli stadion, měl někdo zřejmě nešťastnou náhodou strčit do matky s desetiletou dcerou. Všichni tři museli vyhledat lékařské ošetření.

Událostí z minulého týdne se zabývá i zlínská policie. Ta zatím potvrdila, že šlo o nešťastnou událost. „Nadále vše prošetřujeme,“ sdělila mluvčí zlínské krajské policie Jana Bartíková.

Související: 

Policie: hokejové utkání bylo bez problémů   

Policie zjišťuje, co se přesně stalo po zápase s Plzní