Tomu za přečin výtržnictví letos v srpnu uložil senát kroměřížského Okresního soudu stejný trest. Obžalovaný se však odvolal. Podle něj, mu nebyl v přípravném řízení a při prvním hlavním líčení u soudu prvního stupně zajištěn obhájce.

„Soud prvního stupně však líčení opakoval, kde již obžalovaného obhájce zastupoval,“ zaznělo v úterý u odvolacího soudu. Ten rozsudek z Kroměříže nakonec potvrdil.

Obžalovaný byl viněn z toho, že v nejméně v pěti případech v úmyslu uspokojit své sexuální potřeby, si na vlakovém nádraží prohlížel čekající a vystupující dívky, mezi nimi se pohyboval a onanoval s rukou vloženou do kapsy kalhot.

„Přičemž v jednom případě si vyhlédl poškozenou, před níž onanoval, šel za ní a bez použití násilí jí sáhl přes oblečení na přirození, na což poškozená zareagovala tím, že vykřikla a snažila se utéct, takže obžalovaný sedl do motorového vozidla a z místa odjel,“ zaznělo mimo jiné z obžaloby.

Jak bylo uvedeno při zdůvodnění rozsudku, Břetislavu D. uškodilo i to, že byl v podmínce za jinou trestnou činnost, které se měl dopustit v Trutnově, kdy mu mimo jiné byla nařízena ambulantní sexuologická léčba.

„Proto bylo odvolání shledáno jako nedůvodné,“ uvedl senát krajského soudu ve Zlíně. Obžalovaný se k rozsudku ani k obvinění nevyjádřil.

Podle zástupce ředitele zlínské městské policie Pavla Janíka, se i strážníci v krajském městě s podobnými případy setkávají. Strážníci přesto ženy varují, aby, pokud se setkají s těmito typy, neriskovaly a muže nijak nekontaktovaly.

„Je to případ od případu a nedá se říct, že jsou tito muži vždy neškodní. Někteří mohou na případný výsměch žen reagovat agresivně. Nejlépe tedy je, aby se ženy z těchto situací dostaly do bezpečí a ihned volaly na linku 156 nebo 158,“ připomněl Pavel Janík.

Ilustrační foto.
Osm řidičů vyjelo do práce autem pod vlivem alkoholu