„Momentálně jej naši kriminalisté vyslýchají a zjišťují jeho dodavatele. Tomu jsme rovněž na stopě," naznačil mluvčí zlínské policie Petr Jaroš. Počet lidí, které nemocnice hospitalizovala s otravou na metylalkohol stoupl od pondělního dne již na sedm, dva z nich jsou stále v kritickém stavu. Policisté však zároveň prošetřují i případy dvou mrtvých žen. Jedna z nich byla o víkendu nalezena bez známek života ve Fryštáku, druhou našel v úterý ráno majitel bytu, který měla pronajatý.

„V prvním případě máme potvrzeno, že za smrtí ženy mohl metylalkohol. Zatím ale nevíme, kde jej koupila. Na tom nadále pracujeme. U druhé ženy čekáme stále na výsledky pitvy," vysvětlil dále mluvčí.

Na celém území Zlínska, ale i v celém kraji, momentálně probíhají rozsáhlé kontroly provozoven, restaurací a stánků, kde se prodává alkohol. Například Státní zemědělská a potravinářská inspekce do středečního dopoledne udělala více než 70 kontrol v celém Zlínském kraji.

„Naši pracovníci odebrali devět podezřelých vzorků, které zaslali do laboratoře k analýzám," uvedla dále mluvčí inspekce Zuzana Matoušová.

Související články:

Nemocnice hospitalizovala další dva lidi, je jich už sedm

Otrávení koupili alkohol nejspíš v I. segmentu

(Případ nadále sledujeme a budeme jej aktualizovat)