Například jen v noci z pátku na sobotu vykradli hned čtyři obchody. Ze sortimentu je zajímaly zejména cigarety, peníze a jídlo. „Z vizovické restaurace a obchodu ukradli čokolády, žvýkačky, zapalovače a navíc vybrali mince z kulečníkového stolu. Z prodejny v Klečůvce zase vzali mobilní telefony a ve zlínské místní části Salaš ukradli sto dvacet krabiček cigaret a dvanáct kofol,“ vyjmenovala mluvčí zlínské policie Jana Bartíková.

To jim však zdaleka ještě nestačilo, protože se ještě v tu samou noc pokusili vloupat i do prodejny ve Zlíně a pak v Trnavě. Tam je však nachytal svědek. „Muži se sice rozprchli, ale díky dobrému popisu je policejní hlídka nad ránem dopadla, když se vraceli k autu, které nechali zaparkované u trnavského obchodu,“ sdělila mluvčí.

Oba mladíci se nejenže přiznali, ale ještě policistům pověděli o dalších krádežích, které měli na svědomí. „V posledních týdnech se tím doslova živili. Brali naftu ze stavebních strojů, náhradní díly z autobazarů, vykrádali trafiky, stánky s občerstvením,“ vypočítala Bartíková.

Dodala, že přestože policisté kvůli tomu, aby v trestné činnosti dál nemohli pokračovat, vazbu na jednoho z mužů, soud ji však neakceptoval. „Nadále je tak budeme vyšetřovat na svobodě,“ konstatovala policejní mluvčí Bartíková.