Na první pohled bylo jasné, že za volant neusedl střízlivý. Dechová zkouška prvotní odhad policistů potvrdila. Displej přístroje ukázal hodnotu 1,73 promile alkoholu.

Muž policistům vysvětlil, že od dvanácti hodin vypil čtyři dvanáctistupňová piva a panáka tvrdého alkoholu.

Před řízením vozidla ho nezastavila ani skutečnost, že není držitelem řidičského průkazu.

"Poté, co se mladý muž s policisty odebral na služebnu, vyjádřil lítost nad svým nezodpovědným jednáním a slíbil, že se to už víckrát nebude opakovat. Vzhledem k tomu, že se jedná o sedmkrát trestaného recidivistu, který má v rejstříku trestů záznamy jak pro majetkovou, tak pro násilnou trestnou činnost, a který je navíc v současné době v podmínce, nemá jeho tvrzení příliš důvěryhodný základ. Z výkonu trestu se vrátil koncem září," uvedla za policii tisková mluvčí Monika Kozumplíková.

Policisté navíc stejného muže zastavili jako řidiče vozidla již podruhé, poprvé to bylo v polovině listopadu. Tehdy měl pozitivní nejen test na alkohol, ale také na přítomnost drog, konkrétně na amphetaminy.

Řidič se i tehdy přiznal k požití vysokého množství alkoholu i k užití drog před jízdou. V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok nebo peněžitý trest.