Podle slov zlínské policejní mluvčí Moniky Kozumplíkové, jen shodou velmi šťastných náhod vyvázl mladík z dopravní nehody naprosto bez zranění.

Dopravní policisté případ předali kriminalistům, kteří se jím budou nadále zabývat a zjišťovat veškeré okolnosti, které s havárií vozidla souvisí.

„V neděli po třiadvacáté hodině v Otrokovicích na Šterkovišti vyjížděl od garáže mladý muž v osobním vozidle. Při průjezdu křižovatkou, na níž chtěl odbočit vlevo, zřejmě kvůli vysoké rychlosti dostal smyk, vyjel mimo vozovku a narazil do stromu. Vozidlo začalo rotovat a zastavilo se na boku zaklíněné o další strom.

Vyděšený řidič sám zavolal na linku tísňového volání policie. Ještě před příjezdem policistů odmontoval registrační značky od vozidla a hodil je do jezera. Dechová zkouška u něj ukázala dvakrát po sobě hodnotu dvě promile alkoholu,“ popsala událost Monika Kozumplíková.

Podle ní muž policistům přiznal, že před jízdou popíjel s kamarády v garáži alkohol - pivo, víno a vodku. Poté usoudil, že je schopen řídit a nasedl do vozidla. Daleko však nedojel.

„Policisté muži zadrželi osvědčení o registraci vozidla a řidičský průkaz. Škoda na vozidle se vyšplhala na osmdesát tisíc korun,“ doplnila policejní mluvčí.