V pátek 14. října dopoledne spěchali zlínští strážníci do supermarketu na sídlišti Jižní Svahy, kde byl mladý Zlíňan přistižen při krádeži.„Poté, co lhostejně prošel kolem pokladny bez toho, aby se obtěžoval zaplatit, ho oslovil zaměstnanec ostrahy. Na jeho výzvu, aby setrval do příjezdu městské policie, dotyčný zareagoval tak, že se po něm ohnal rukou a vzal do zaječích,“ uvedl mluvčí zlínských strážníků Pavel Janík.

„Strážníci se proto pustili do pátrání a po pár desítkách minut byli úspěšní, když zloděje nalezli opodál sedícího na betonovém obrubníku,“ dodal mluvčí.

Vzal koloběžku, pak napadl ostrahu

Takřka přesně o čtyřiadvacet hodin později oslovil hlídku strážníků z okrsku Jižní Svahy svědek, který uvedl, že viděl mladého muže, jenž odcizil sousedům koloběžku.

„Také v tomto případě se strážníci pustili do pátrání a byli opět úspěšní. Neoprávněné užívání cizí věci ukončili jen o několik ulic dále, kde si mimo jiné vyslechli historku o jejím údajném nálezu,“ konstatoval Janík s tím, že když dotyčnému mladíkovi nekvetla pšenka na sídlišti, vydal se za dalšími alotriemi do centra města.

V sobotu 15. října krátce před půl čtvrtou odpolední totiž přijali strážníci oznámení ze supermarketu na náměstí Míru, kde mělo dojít k napadení ostrahy.

„Také v tomto případě si dotyčný hodlal uchovat odcizenou věc násilím a pokusil se po krádeži o útěk. Zaměstnanec bezpečnostní služby ho však dokázal ještě před příjezdem hlídky zpacifikovat,“ popsal mluvčí.

Doplnil, že ve všech třech případech byla věc předána pro podezření z trestného činu policistům.

Nikdy nic neukradla a chtěla to zkusit

Z ostudy kabát má pak šestačtyřicetiletá žena z Malenovic, která se rovněž v sobotu 15. října odpoledne pokusila v prodejně textilu o krádež spodního prádla.

„Hlídku městské policie o incidentu vyrozuměl strážník, který v mimopracovní době nakupoval v sousední provozovně a byl požádán o pomoc. Následně bylo zjištěno, že dotyčná si pod bundu vložila dva kusy podprsenek za necelé tři stovky a zamířila ven. Zde ji ovšem dostihla majitelka obchodu, které poté přispěchala na pomoc prodavačka ze sousední prodejny,“ popsal celou situaci Pavel Janík.

„Strážníci po příjezdu zjistili, že žena si zboží odkoupila a uvedla, že nikdy nic neukradla a chtěla to zkusit. A protože náhled do příslušných evidencí neodhalil, že nemluví pravdu, vyřešila s ní hlídka přestupek proti majetku uložením pokuty,“ uzavřel mluvčí.