„S ohledem na věk obžalovaného i věk poškozených a citlivost celého případu jsem se rozhodla veřejnost vyloučit. Veřejný bude pouze rozsudek,“ vysvětlila předsedkyně senátu Iveta Šperlichová.

Vše se mělo začít již v červnu předloňského roku, kdy měl Pavel T. ještě sedmnáct let. To měl údajně přepadnout teprve desetiletou dívku a obnažovat se před ní. V ten samý rok měl obdobným způsobem přepadnout ještě další dvě děti, tehdy devítiletého chlapce a jedenáctiletou­ dívku.

Vloni v červnu se prý mladík dokonce dopustil ještě závažnějšího trestného činu, kterým bylo znásilnění sedmiletého chlapce. Toho měl donutit k různým sexuálním praktikám. Navíc měl donutit čtyřletého hocha, aby tomu všemu přihlížel. „Všechny případy se staly za bílého dne, mladík si vybíral neznámé osamělé děti na opuštěných místech,“ sdělila dále krajská policejní mluvčí Jana Bartíková.

Podle kriminalistů pachatel věděl, že dělá něco zakázaného, ale pud byl prý silnější. „Se svým problémem si nevěděl rady. Podle vyšetřovatelky mladík nic nezapíral a on i celá jeho rodina po dobu vyšetřování spolehlivě spolupracovali. Nyní se léčí,“ vysvětlila dále mluvčí.

Soud včera vyslechnul několik svědků, včetně rodičů zneužitých dětí. Jednání pokračuje i v úterý 15. února. Mimo další svědky je k jednání předvolána také znalkyně. Pak by měl padnout rozsudek.