Patnáct minut před jednou hodinou zaznamenal operátor městského kamerového systému, že na náměstí T. G. Masaryka dochází k poškození mladého stromku. Na tom se aktivně podílel výše uvedený muž, který byl zjevně pod vlivem alkoholu a měl vážné problémy s kontrolou svého chování," uvedl Pavel Janík, I. zástupce ředitele Městské policie Zlín. 

"Jak bylo následně zjištěno, na lavičkách u stromku původně seděla dvojice mužů, k nimž se přibližně kolem půl jedné připojil právě dotyčný. Přátelskou konverzaci s neznámými prokládal hlavní aktér krátkodobými pobyty v horizontální poloze, kde v těsném kontaktu s matkou Zemí nejspíše čerpal energii pro svoji další existenci. Dva přítomní muži jej však neponechali lhostejně dalšímu osudu a po krátké chvíli mu vždy ochotně pomohli s přemístěním těla do vertikální polohy. Mladý muž, přechodně vykořeněný ze své vzdálené domoviny, se pak v dalším okamžiku rozhodl, že nastala ta pravá chvíle k vykořenění mladého stromu. Jeho útlý kmen uchopil oběma pažemi, opakovaně s ním lomcoval a divoce jej ohýbal. To již ale na místo směřovala nejbližší motorizovaná hlídka MP Zlín," popsal případ Janík.

Ilustrační foto.
Sliboval lásku a zatím jen bral prachy. Muž vylákal po ženě ze Zlína milion

Při následném jednání se strážníky mladý muž podle Pavla Janíka relativně rychle střízlivěl.

"Ke svému jednání se doznal a jak se dalo čekat, k jeho důvodům se nedokázal rozumně vyjádřit. Provedené orientační vyšetření pak prokázalo, že mu v organizmu koluje na 2,6 promile alkoholu.

Vzhledem k tomu, že při incidentu došlo k poškození obalu kmene a vzniku majetkové škody, bude mít nyní celá věc dohru před správním orgánem," uvedl za strážníky Pavel Janík.