„Byl to dobrý chlap, chytrý, pomáhal, kde mohl. A i když občas holdoval alkoholu, bude tady chybět,“ tak na něj vzpomínala skupinka mladých mužů ve čtvrtek ve Valašských Kloboukách.

Muže bez známek života našel náhodný kolemjdoucí v parku nedaleko centra města. Jeho kamarádi mu přezdívali „Vajgl“ a podle místních to byl ochotný člověk, který rád pomáhal.

„I tady u nás, pak si za to vždy řekl o pivo, štamprli. Jídlo nechtěl. Občas byl pod vlivem alkoholu, rád kouřil. Byl velice chytrý a vždy chodil upravený. Byla to taková místní postava a určitě tady bude chybět,“ doplnil své vzpomínky na zesnulého pan Jaroslav ze sportovního areálu ve Valašských Kloboukách.

Tragická srážka fiatu s vlakem na přejezdu ve Zlíně. 6. ledna 2021
Tragédie na Podvesné: mladý řidič nepřežil srážku s vlakem

„Když nasněžilo, odklízel sníh, sypal chodníky. Byla s ním i legrace. Rádi jsme mu na oplátku koupili pivo na zahrádce,“ doplnili místní Mirek a Pavel. Nikdo z oslovených lidí ve městě si nepřál uvést celé jméno.

Podle mluvčí města Valašské Klobouky vyjádřilo vedení města rodině zesnulého soustrast.

„Jedná se o smutnou událost. Prošetření věci je nyní záležitostí Policie ČR,“ doplnila za město mluvčí Lenka Zvonková.

Jak zlínská policie na začátku týdne uvedla, ohořelé lidské tělo našel v neděli 3. ledna 2021 před třetí hodinou ráno muž procházející Valašskými Klobouky.

Ilustrační foto.
Ve Valašských Kloboukách našli ohořelé lidské tělo

„Zavolal proto na linku tísňového volání zdravotníků. Policisté prvosledové hlídky z Valašských Klobouk místo zapáskovali a střežili až do příjezdu policejního psovoda a kriminalistického výjezdu,“ uvedla k události zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

„Cizí zavinění na jeho úmrtí prozatím nezjistili. Ke stanovení přesné příčiny úmrtí nařídili soudní pitvu,“ vysvětlila Monika Kozumplíková. (voz)