Když v listopadu loňského roku policisté z Vizovic zastavili při běžné silniční kontrole řidiče ve vozidle Škoda Superb, netušili, jak spletitý případ budou nakonec řešit.

„Muž bez dokladů se zpočátku vydával za svého staršího bratra z Hodonínska, aby se vyhnul trestu za porušení zákona. Netušil ovšem, že jeho bratr má stanovený zákaz řízení stejně jako on," uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Policisty se mu ani přesto zmást nepodařilo.

„Podvod vyšel najevo, když policisté muži z Hodonínska zavolali. Zjistili, že ve Vizovicích, kde ho měli zastavit ve vozidle Škoda Superb, v poslední době nebyl a takové vozidlo ani nevlastní. Sdělil policistům, že toto vozidlo má jeho mladší bratr, s nímž se už delší dobu nestýká a nic o něm neví," doplnila Monika Kozumplíková.

Viník se k celému podvodu nakonec přiznal. Prý ho nenapadlo, že by jeho starší bratr mohl mít také zákaz řízení. Proto se za něj zkusil vydávat. O řidičský průkaz přišel v exekuci v důsledku neplacení výživného.

Muž má v rejstříku trestů celkem sedm záznamů majetkového charakteru. Nyní mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.