„Komisař kriminální policie ze Zlína obvinil dvaašedesátiletého muže z obce na Zlínsku ze spáchání trestného činu nedovolené ozbrojování, protože si bez povolení a bez zbrojního průkazu opatřil větší množství výbušnin, zbraň hromadně účinnou, značné množství střeliva a na jiné, znehodnocené zbrani, provedl konstrukční změny a tím ji uvedl do střelbyschopného stavu,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková s tím, že v případě prokázání viny a odsouzení hrozí obviněnému trest odnětí svobody na šest měsíců až pět let.

Na případ upozornil květnový výbuch v přístavku rodinného domu, který iniciovaly výpary z nedovolené pálenice.

„Při výbuchu se nikomu nic nestalo, muži se podařilo z domu dostat včas,“ dodala mluvčí.

Podvody na internetu. Ilustrační foto.
Chtěla výhodně investovat, kývla i na půjčku. Nakonec přišla téměř o milion

„Při ohledání místa činu našli policisté kromě mnoha kanystrů alkoholu také velké množství zbraní, střeliva a výbušnin, zejména dlouhé palné zbraně, munici a další pyrotechnické prostředky. Muže, který v přístavku rodinného domu bydlel, zadrželi a převezli do policejní cely. Zbraně a výbušniny, které na místě objevili, umístili do skladu zbraní a střeliva. Více než 500 litrů alkoholu a příslušenství k jeho výrobě si převzali pracovníci celní správy,“ sdělila Monika Kozumplíková.

Dodala, že v případu bylo nutné zhotovit několik odborných vyjádření, které by vyjasnily původ zbraní a munice, jejich množství a nebezpečnost.

„Na základě odborných vyjádření z kriminalistického ústavu, pyrotechnické služby a Českého úřadu pro zkoušení zbraní a střeliva, kriminalisté zjistili skutečnosti, na základě kterých muže obvinili z výše uvedeného trestného činu,“ uzavřela mluvčí.