Na základě anonymního oznámení o možném podvodu při odběru elektřiny přijatého v březnu se kriminalisté obrátili na příslušnou rozvodnou společnost se žádostí o kontrolu odběrného místa v rodinném domě v obci na Zlínsku. Pracovníci rozvodné společnosti při revizi měřících přístrojů zjistili, že za poslední měsíc byla na konkrétní adrese neoprávněně odebraná elektřina v hodnotě více než dvanáct tisíc korun.

Při kontrole také zjistili, že někdo instaloval kabel za zaplombovaným elektrorozvaděčem, který zvenku nebyl vidět. Na tuto odbočku byly navíc instalovány energeticky náročné elektrospotřebiče, které zajišťovaly vytápění rodinného domu.

„Na základě informací zjištěných při kontrole zahájili kriminalisté úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádež. Při domovní prohlídce zjistili, jakým způsobem byl nainstalován kabel, který poté neměřil skutečný odběr elektrické energie,“ informovala mluvčí krajské policie Monika Kozumplíková.

Majitel rodinného domu veškerou vinu popřel. „Přesto je evidentní, že vzhledem k povaze jeho zaměstnání, kdy pracuje jako revizní technik silnoproudé elektřiny, vědět měl a mohl, že je v domě zapojená elektrická energie mimo elektroměr. Jednal proto jednoznačně se záměrem získat neoprávněný majetkový prospěch,“ doplnila policejní mluvčí.