"Protože řidič svou jízdou ohrožoval provoz a policisté nevěděli, co je příčinou této nekoordinované jízdy, řidiče zastavili," uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Dodala, že po výzvě k vystoupení z vozidla policisté viděli, že zdravotní problémy řidiče zřejmě za nestandardní jízdou nestojí. Vyzvali ho proto k dechové zkoušce, aby zjistili, zda není pod vlivem alkoholu.

"Dvacetiletý muž z obce na Zlínsku ovšem dechovou zkoušku odmítl, přestože policistům tvrdil, že před jízdou alkohol nepil. Důvodem odmítnutí byla obava o jeho život a zdraví, pokud by si sundal z tváře roušku. Policisté muže ubezpečili, že oni roušky mají, navíc jsou venku, z dosahu dalších osob, muž přesto na svém odmítnutí trval. Ze stejného důvodu odmítl také zkoušku na přítomnost omamných a psychotropních látek. Policisté muže na závěr vyzvali k tomu, aby se podrobil lékařskému vyšetření ke zjištění návykových látek v organismu, ale dočkali se stejné, negativní odpovědi," popsala událost Monika Kozumplíková.

Policistům nezbylo, než řidiči další jízdu zakázat, zadrželi mu řidičský průkaz a přestupek předali k vyřízení pracovníkům přestupkového odboru příslušného úřadu. Za přestupek, kdy se mladý muž odmítl podrobit vyšetření, zda není ovlivněn alkoholem nebo návykovou látkou, může ve správním řízení dostat pokutu až 50 tisíc korun a zákaz řízení až na dva roky.