Díky instalovaným kamerám v prodejně okradený muž společně s trafikantkou zjistili, že peněženku i s obnosem čtyř tisíc korun si odnesl mladík, který stál v řadě za platícím mužem. Vše následně oznámili otrokovickým strážníkům.

„Hlídka poučila oznamovatelku, aby případ oznámila Policii ČR, která bude případ dále šetřit. Současně hlídka provedla fotodokumentaci podezřelého muže ze zmíněného kamerového záznamu s tím, že provede pátrání v restauracích v Otrokovicích,“ uvedl zástupce ředitele otrokovické Městské policie Karel Koňařík.

Pachatele našli v hospodě

Netrvalo dlouho a strážníci muže našli v jedné z nejbližších hospod.

„Muž přesně odpovídající popisu seděl u občerstvení. Hlídka jej vyzvala k prokázání totožnosti, což učinil platným občanským průkazem. Nervózní muž se dotazoval na důvod přítomnosti hlídky a po několika minutách na dotaz strážníka přiznal, že nalezl peněženku, která však byla prázdná až na několik plastových kartiček. Uvedl, že ji u sebe nemá, ale může ukázat, kam ji odhodil,“ popsal Koňařík.

Na místo mezitím dorazili i policisté. Společně s mužem se tak obě hlídky vydaly na přibližně 300 metrů vzdálené místo, kde peněženku odložil.

„Peněženka byla přesně tam, kde muž říkal. Vložil ji pod víko betonového kanálu, kde by ji nikdo nehledal,“ uzavřel Karel Koňařík. Případ nadále šetří policisté.