Koncem června v nákupním centru ve Zlíně ohrožoval střepem pracovníka ostrahy a vyhrožoval mu smrtí. Jedenáctkrát trestanému recidivistovi hrozí až tři roky vězení.

Obviněný šel nakupovat do supermarketu společně se svým známým. Pracovník bezpečnostní agentury pojal podezření, že muži v prodejně odcizili alkohol. Za pokladnami je zastavil a chtěl, aby ho následovali do zadržovací místnosti, kde jim chtěl zkontrolovat obsah batohu a kam si pro ně měli přijet policisté.

"Zloději nejprve šli, ale u východu z obchodu chtěli utéct. Pracovník ostrahy jednoho z nich chytil za batoh, aby mu zabránil v útěku, ten upadl a přitom se mu rozbila pivní láhev, kterou měl v ruce. Vzal do ruky jeden ze střepů a ohnal se s ním po muži ostrahy. Ten včas uhnul. Zloděj se po něm ohnal ještě dvakrát s tím, že ho zabije. Bezpečnostní pracovník nechal raději oba muže z prodejny odejít. Přivolaní policisté je záhy dopadli opodál a převezli na služebnu k dalším potřebným úkonům," doplnila za policii tisková mluvčí Monika Kozumplíková.