Muž přišel k benzince kolem půl čtvrté ráno. Zaměstnankyně si myslela, že jde o běžného zákazníka, a tak jej vpustila dovnitř. Dveře totiž obsluha na noc uzamyká.

„Muž si však najednou nasadil černou lyžařskou kuklu a s pistolí v ruce začal na ženu křičet: Naval prachy nebo tě zabiju. Pak dal prodavačce černou igelitku, do níž mu dala několik tisíc korun,“ popsala mluvčí zlínské krajské policie Jana Bartíková.

Dodala, že podle prodavačky byl muž velmi nervózní a navíc i značně vulgární.

Lupič pak vystrašenou ženu chytil za pás s tím, že s ním půjde ven. „Pak ji ale zničeno nic prudce odhodil na regály a utekl,“ řekla mluvčí.

Podle popisu byl pachatel asi 160 centimetrů vysoký, střední postavy. „Z kukly mu trčela hnědorezavá bradka. Na sobě měl červenou bundu a černé kalhoty,“ vyjmenovala Bartíková.

Tato čerpací stanice již byla během několika let vyloupená počtvrté.

Podle provozovatele benzinky byl však tento poslední útok nejagresivnější. „Já už tomu nerozumím a divím se těm lidem, jak něco takového mohou udělat. Nevím, jak by se jim líbilo, kdyby někdo na jejich matku mířil pistolí. Ta žena je sice fyzicky v pořádku, ale s psychikou je to horší. Je to pro zaměstnance obrovský stres a hlavně je to odrazuje od této práce. Navíc drtivá většina našich zákazníků platí kartou, takže hotovost na pokladně je zde minimální,“ reagoval provozovatel, který si však nepřál uvést své jméno.

Policii se zatím v předchozích třech případech podařilo záhy pachatele dopadnout. Za tento trestný čin pachatelům hrozí až desetileté vězení.

Letos se jen v okrese Zlín odehrálo již šest loupežných přepadení, a to jak heren, směnáren, tak i chodců.