„Manželé ze Zlína odjeli koncem dubna na zahrádku na okraji Zlína, kde celý den ve společnosti rodinných příslušníků a souseda popíjeli alkohol, pracovali a grilovali. Večer už na zahradě zůstali pouze manželé a jejich známý z vedlejší chaty. Devětatřicetiletý muž se znenadání rozhodl ze zahrady odejít, protože mu vadila přítomnost souseda, který si podle jeho slov příliš povídal s jeho ženou,“ popsala začátek příhody mluvčí policie Monika Kozumplíková.

Žena se po odchodu manžela bála zůstat v chatě přes noc sama a odešla nocovat k sousedovi. Ráno oba vzbudily silné rány do dveří a vyzvánění ženina telefonu.

„Sedmačtyřicetiletý majitel chaty šel otevřít. Za dveřmi na něj čekal s krumpáčem v ruce manžel ženy, která s ním strávila ve vší počestnosti noc. Krumpáč odhodil a svého soka povalil na zem, kde ho několikrát udeřil pěstí do obličeje, než je od sebe jeho žena odtrhla,“ uvedla Monika Kozumplíková.

Zraněný muž zavolal policisty. Po příjezdu kriminalistického výjezdu vyšlo najevo, jak k celé události došlo. Všichni její aktéři byli pod vlivem alkoholu, agresor nadýchal více než dvě promile a skončil v policejní cele.

Nyní žárlivému manželovi hrozí až 3 roky vězení.