„Ve středu večer jsme přijali oznámení od dvaadvacetiletého muže z obce na Zlínsku, který při pokusu o prodej přední nápravy na traktor za 2500 korun na inzertním portále Bazoš přišel o více než čtvrt milionu korun,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková s tím, že za trestný čin podvod hrozí pachateli v případě jeho vypátrání a odsouzení trest odnětí svobody až na pět let.

Řidička ve středu odpoledne srazila chodce přecházejícího přechod na třídě Tomáše Bati ve Zlíně.
Řidička srazila chodce na třídě Tomáše Bati, muž skončil v nemocnici

Muž vystavil součástku k prodeji na portále v úterý večer.

„Následující den odpoledne se mu prostřednictvím komunikační aplikace whatsapp ozvala neznámá žena s tím, že má zájem o koupi. Zaslala mu odkaz s pokyny pro doručování zásilek prostřednictvím přepravní služby DPD. Muž se přes zaslaný odkaz přihlásil do svého internetového bankovnictví, zaslal také potvrzovací kódy. Asi dvě hodiny nato zjistil, že mu z účtu někdo odčerpal veškeré finance, celkem 261 000 korun v celkem jedenácti platbách,“ popsala případ mluvčí.

Pozor na přihlašování

Policisté proto varují. „Na stránky svého internetového bankovnictví se nikdy nepřihlašujte přes odkazy v emailu či v sms zprávách, vždy se přihlašujte přes stránky své banky! Chráníte tím své úspory,“ upozorňují policisté.

Pokud už vlastní nepozorností o peníze přijdete, neotálejte s oznámením na policii, udělejte tak nejlépe ihned po zjištění chybějících peněz na bankovním účtu.