Strážci zákona navštívili celkem osm revírů v regionu. Hlídky vyrazily na hony do Bohuslavic u Zlína, Březůvek, Lhoty, Brumova-Bylnice, Lipiny, Křekova a zlínských částí Mladcová a Louky. Zejména proto, že začala myslivcům podzimní sezóna.

„Zatímco my jsme myslivcům popřáli bohatý úlovek, oni nám naopak popřáli, abychom žádný „úlovek“ nezaznamenali. A to se zatím vyplnilo. Ani jeden z myslivců nebyl při kontrolách pod vlivem alkoholu a nenadýchal ani alkohol zbytkový. Přesto budeme v pravidelných revizích z bezpečnostních důvodů pokračovat až do konce honební sezóny,“ ujistila krajská policejní mluvčí Jana Bartíková.

Vzpomněla, že nejvíce podnapilých myslivců přistihli policisté před dvěmi lety. Pozitivní dechovou zkoušku mělo tehdy údajně v průběhu sezony pět mužů a z toho tři nadýchali kolem jedné promile.„V takových případech jim zadržíme zbraň a zakážeme účast na honu. Přestupek oznámíme na městský úřad v místě trvalého bydliště a myslivce čeká pokuta,“ vysvětlila mluvčí.Doplnila, že o zbrojní průkaz přijde nimrod pouze v případě, že se stejného přestupku dopustí v průběhu tří let znovu. „Od roku 2001 šlo ale o výjimečné případy. Většinou si myslivci alkohol nedovolí,“ dodala Bartíková.