Pětatřicetiletý recidivista se přitom jen před několika málo týdny vrátil z vězení. Muž je nejenom narkoman, ale je rovněž nakažen nebezpečnou žloutenkou typu C.

Zákrok se odehrál ve čtvrtek 5. srpna kolem šesté hodiny odpoledne. „Na linku 158 se obrátila žena, že po čtvrti Zálešná bloudí podivný muž, pravděpodobně narkoman. Správně usoudila, že se chystá někam vloupat. Policisté na základě uvedeného popisu našli pětatřicetiletého recidivistu a začali ho sledovat,“ popsala zákrok krajská policejní mluvčí Jana Bartíková.

Policisté se pak schovali za živý plot a sledovali, co se bude dít. „Muž se zastavil u jednoho z domků, ve kterém majitelé zrovna dělali rekonstrukci, a začal se kolem sebe rozhlížet. Najednou se přikrčil a šel směrem k oknu, kde na parapetu ležela kabelka. Pak se se svou kořistí rozeběhl. Daleko se však nedostal. K jeho překvapení mu za živým plotem policisté nasadili pouta. Muž se ještě kabelky snažil zbavit a hodit ji pod auto. Měl ji však omotanou kolem ruky, a tak se mu to nepodařilo,“ uvedla dále mluvčí. Dodala, že zloděj nakonec skončil v cele.

Policistům tento pachatel není vůbec neznámý. Ba naopak. Několik let seděl zejména za krádeže. A sotva se z vězení vrátil, už jej kriminalisté podezřívali hned z několika dalších těchto trestných činů. „Bohužel se nám mu je nepodařilo dokázat. Například tohoto muže policisté nedávno našli ve skladu jedné závodní jídelny v centru města. Překvapený personál zjistil, že jim prohledává šatnu i sklad surovin. Tehdy se ale u něj nenašly žádné kradené věci, a tak jsme jej museli propustit. Provozovatel jídelny měl však dost starostí i tak vzhledem k jeho závažné nemoci,“ podotkla Jana Bartíková.

Tentokrát se strážcům zákona podařilo díky všímavé ženě i rychlému zákroku policistů pětatřicetiletého bezdomovce zadržet i s důkazy. „Je podezřelý z krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a hrozí mu, že na další dva roky opět nenajde ubytování jinde nnež v jedné z českých věznic,“ konstatovala policejní mluvčí.

Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!
Zde vás budeme v průběhu dne informovat o nejdůležitějších a nejzajímavějších událostech z regionu a hlavně vám nabídneme různé soutěže.