„Okradenému muži přišlo několik emailů od správce sociální sítě s dotazy na změnu hesla a platby za reklamy. Krátce poté zjistil, že má zablokovaný svůj profil na sociální síti. Když se podíval na bankovní účet, zjistil odchozí platbu ve výši jedenáct tisíc korun ve prospěch sociální sítě za propagaci asijského výrobku,“ popsala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Požádal proto správce sociální sítě o odblokování svého profilu a zablokoval si svůj bankovní účet, aby zabránil dalším odchozím platbám, které sám neprovedl. „Jakmile si svůj profil na sociální síti zkontroloval, uviděl, že se někdo pokusil o další platby prostřednictvím jeho dvou bankovních karet, které měl ve svém profilu uložené,“ doplnila mluvčí.

Pachateli hrozí čtyři roky vězení

Celkem ho chtěl podvodník připravit o dalších dvaapadesát tisíc korun. „Naštěstí měl na svých bankovních účtech nastavený limit pro platby, takže ho neznámý podvodník připravil o jedenáct tisíc korun,“ sdělila Kozumplíková.

„Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání  trestných činů  podvodu, neoprávněného přístupu k počítačovému systému a neoprávněného zásahu do počítačového systému nebo nosiče informací s trestní sazbou až čtyři roky odnětí svobody,“ uzavřela mluvčí.