„Několik případů z uplynulého týdne ukazuje, co vše se může úplně zbytečně odehrát u tak banální věci, kterou je parkování,“ uvedl za Městskou policii Zlín (MP Zlín) mluvčí Pavel Janík s tím, že ve čtvrtek 21. ledna dopoledne se na městskou policii obrátil vlastník domu v centru Zlína. Před ním totiž zaparkoval řidič své vozidlo v rozporu s dopravním značením a navíc tak, že bránil bezpečnému vyjetí jeho vozu. Když dotyčného upozornil, dostalo se mu odpovědi, že ho to nezajímá.

„Hlídku však tento podnět zajímat musel a řidiče vozu čekají nepříjemnosti spojené s projednáváním dopravního přestupku,“ poznamenal Janík.

Bez průkazu i vychování

Kus slušného vychování rovněž chyběl řidiči, který o den později zaparkoval u jednoho ze zlínských supermarketů na parkovišti vyhrazeném pro osoby se zdravotním postižením. „Když se jej totiž dotázal jiný oprávněný uživatel tohoto parkovacího místa, jestli je také držitelem příslušného průkazu, dozvěděl se, že se nemá starat a navíc je, řečeno křížovkářskou terminologií, pohlavní úd na pět písmen,“ usmál se mluvčí nad dalším případem, který zlínští strážníci museli řešit.

Z jiného ranku byla událost ze stejného dne, k níž došlo poblíž centra města. Oprávněný uživatel vyhrazeného parkovacího místa zjistil, že mu zde parkuje již druhý den jiné vozidlo. Oznamovatel se domníval, že se jednalo o některého z obyvatel stejného domu a strážníky požádal, jestli by jej nemohli jen upozornit, aby nedošlo ke zbytečnému narušení sousedských vztahů.

„Pro hlídku MP Zlín bylo zjištění provozovatele vozidla otázkou jen několika chvil a žádosti jsme rádi vyhověli,“ vysvětlil mluvčí.

Kvůli parkování se ženy šly porvat

Velký výstup ohledně parkování, při němž naopak sehrály roli dřívější narušené mezilidské vztahy, se odehrál v pátek 21. ledna v podvečer na sídlišti Jižní Svahy. „Příčinou byl osobní automobil nešťastně zaparkovaný přes dvě parkovací místa, což ale, řekněme si upřímně, v lokalitě s chronickým nedostatkem parkovacích míst dokáže zvednout krevní tlak i mrtvému,“ podokl s humorem Pavel Janík.

„Hlavními aktérkami byly v tomto případě ženy v různém věkovém složení, které se počastovaly takovými výrazy, při jejichž psaní se červená i klávesnice počítače. Emotivní výměna názorů pak vygradovala dokonce ve strkanici, která se naštěstí obešla bez újmy na zdraví a škody na majetku. Incident bude mít ovšem dohru před správním orgánem,“ uzavřel Pavel Janík výčet případů spojených s parkováním.